banner237
31 Ağustos 2016 Çarşamba 14:02
Donald Trump, Meksika'yı ziyaret edecek

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump, yasa dışı göçe karşı alınacak önlemleri açıklayacağı konuşmasından önce Meksika’ya bir ziyarette bulunacak. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, 'Meksika Devlet Başkanı Enrique Pena Nieto ile görüşmeyi sabırsızlıkla beklediğini' ifade etti. 

Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump ile Demokrat Parti'nin adayı Hilary Clinton’ı ülkesine davet eden Meksika Devlet Başkanı Nieto ise "Diyalog, nerede olurlarsa olsunlar Meksikalıları korumaya yardımcı olacak" ifadesini kullandı. Ziyaret, Trump’ın seçim kampanyası sırasında Meksika'yı eleştirmesi bakımından da önem taşıyor.

Nieto, ABD-Meksika ilişkilerine zarar vermekle suçladığı Trump’ın ifadelerini Adolf Hitler’e benzetmişti. Trump ise, seçim kampanyası boyunca Meksikalı göçmenlere karşı söylemlerde bulunmuş ve ABD-Meksika arasına 'gerçek bir duvar' öreceklerini söylemişti. Duvarın maliyetini ise Meksika’nın ödememesi durumunda ABD’deki Meksikalıların ülkelerine para göndermelerini engelleyeceğini kaydetmişti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 31.08.2016 14:02
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol