banner200
banner222
06 Mart 2016 Pazar 18:00
Diyarbakır Cezaevi'nden firar... Vali ve savcı cezaevinde
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır'ın Şanlıurfa- Elazığ çevreyolu bağlantısı üzerinde bulunan Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nde bulunan PKK'li hükümlü ve tutuklulardan 6 kişinin cezaevinden firar ettiği bu sabahki sayımda ortaya çıktı.

Konu ile ilgili resmi makamlardan bir açıklama yapılmazken, cezaevinde gerekli tedbirlerin alınarak sayım yapıldığı öğrenildi.


Bazı sosyal medya hesaplarında, firar ettiği iddia edilenlerin isimleri ve fotoğrafları yayımlanırken, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Cumhuriyet BaşsavcıRamazan Solmaz'ın da D Tipi Kapalı Cezaevi'ne gittiği öğrenildi.

Firar eden mahkumların isimleri belli oldu

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden 6 PKK'linin firarıyla ilgili sosyal medyadaki çeşitli hesaplarda kaçanların kimlikleri paylaşıldı. Buna göre 6 PKK'liden 3'ünün, 25 Eylül 2013 tarihinde Bingöl M Tipi Cezaevi'nden tünel kazarak kaçan 18 kişiden yakalananlar arasında bulunan Diyar Kaydu, Osman Kılıç ve Devrim Kavak olduğu ileri sürüldü. Diğer 3 firarinin kimliğinin de Ulaş Arslan, Beşir Arcagök ve Ramazan Arslan olduğu yer aldı.

Firar edenlerin fotoğrafları ve katıldıkları eylemler de sosyal medyadaki bazı hesaplardan paylaşıldı. Kaçanlar arasında bulunduğu belirtilen Beşir Arcagök'ün, Diyarbakır- Silvan karayolunda polis servis aracına yönelik düzenlenen ve 6 polisin yaralandığı saldırıyı gerçekleştirdikten sonra çıkan çatışmada yaralı yakalandığı belirtildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 06.03.2016 18:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol