banner200
banner222
12 Ekim 2016 Çarşamba 18:20
DİSK Trakya Temsilcisi Kuday'ın görevden alınmasına tepki
banner188
banner213
banner230

DİSK'in 12 yıldır Trakya Bölgesi Temsilciliği'ni yapan Arif Kuday, genel merkez tarafından görevinden alınması üzerine kentteki, sendika ve sivil toplum örgütleri tarafından görevden almaya tepki amaçlı basın toplantısı düzenlendi.

'Yakışmadı' yazılı pankartın altında yapılan toplantıda konuşan Arif Kuday, 26 yıldır hak ve adalet aramak için sendikacılık yaptığını bunun 12 yılının da temsilcilik olduğunu belirterek, "Hepimiz bu mücadeleyi birlikte yürütüyorduk. Bağlı bulunduğum konfederasyon 12 yıl emek verdiğim Genel-İş Sendikası bugünlerde bu ülkede yaratılan 15 Temmuz darbe girişiminde sonra hükümetin aldığı OHAL kararları çerçevesinde ülkemizin doğusunda belediyelere atanan kayyumu da biliyorsunuz. Haklı olarak sendikalarımız bugünlerde oralara gidip örgütlü olduğumuz belediyelere atanan kayyuma karşı mücadele veriyorlar. Hepsine sonuna kadar desteğimiz var. Zaten bugüne kadar verdiğimiz mücadelenin anlamı da bu. Bu ülkede alınan anti demokratik kararlara karşı bizler de yıllarca mücadele ediyoruz. Trakya'da yaşamımdan, ailemden, çocuklarımdan fazla ayırdığım zamanı böyle ödüllendiriyorlar. Alınan bu kararın adaletsiz, emeğe ve alın terine saygı duyulmadı. Sendika Trakya'ya adeta kayyum atadı" dedi.

Görevden alınmasına neden olarak, DİSK'e Genel İş Sendikası'nın baskısı olduğunu savunan Kuday, sendika üyeliğini sürdüreceğini kaydetti. Toplantıya katılan sendika ve sivil toplum örgütü temsilcileri de DİSK'in hiçbir sendika temsilcisinin görüşünü sormadan aldığı kararı kabul etmediklerini ve gözden geçirmelerini istedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.10.2016 18:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol