banner200
banner222
22 Ağustos 2016 Pazartesi 13:00
Dışişleri Bakanı: Bozdağ ile birlikte ABD'ye gideceğiz
banner188
banner213
banner230

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Gaziantep'te düzenlenen, 54 kişinin yaşamını yitirdiği terör saldırısıyla ilgili olarak "Türkiye DAİŞ’in her zaman birinci hedefi olmuştur. Türkiye, DAİŞ’in yabancı terörist kaynağını kurutmuştur. DAİŞ’in ideolojisinin öldürülmesinde Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan rol oynamıştır, onun için Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye birinci hedeftir" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki saldırının 12-14 yaşlarında bir canlı bomba tarafından düzenlendiğini açıklamıştı. Erdoğan, "Saldırıyı DAİŞ'in gerçekleştirdiğine dair güçlü emareler var" demişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

DAİŞ’le mücadele içindeki ülkelerin İncirlik’te konuşlanmasına izin verdik. Sadece DAİŞ’le mücadele kisvesi altında kendine meşruiyet kazandırmaya çalışan terör örgütleriyle işbirliği içinde olmadık.

Bundan sonraki süreçte de desteğimiz devam edecektir. Çünkü Türkiye DAİŞ’in her zaman birinci hedefi olmuştur. Türkiye, DAİŞ’in yabancı terörist kaynağını kurutmuştur.

DAİŞ’in ideolojisinin öldürülmesinde Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan rol oynamıştır, onun için Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye birinci hedeftir. Mücadele edeceğiz, mücadele edenlere destek vermeye devam edeceğiz.

Bozdağ ile birlikte ABD'ye gideceğiz.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2016 13:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol