banner200
banner235
banner225
25 Mart 2016 Cuma 12:20
Dikkat! Yeni uygulama 1 Nisan'da başlıyor
banner188
banner213
banner230Vergi Usul Kanunu ve ilgili tebliğ hükümlerine göre tebliği gereken belgelerin, mükelleflerin elektronik adreslerine tebliğ edilmesi olarak tanımlanan e-Tebligat uygulaması fiziki ortamda yapılan tebligat ile aynı sonucu doğuracak.

e-Tebligat başvurusunu, mükellefler, şahsen veya kanuni temsilcileri aracılığıyla yapabileceği gibi özel yetki içeren noterden alınmış vekaletnameyle vekili aracılığı ile de yapabilecek.

e-Tebligat sistemi ile gönderilen belgeler, mükellefin elektronik ortamdaki adresine ulaştığı tarihi izleyen beşinci günün sonunda tebliğ edilmiş sayılacak ve ayrıca posta yoluyla tebligat yapılmayacak.

Mükellefler, https://intvrg.gib.gov.tr internet adresine giriş yaparak daha önce bildirdikleri elektronik ortamdaki bilgilerini güncelleyebilecek.

SİSTEMDEN ÇIKMANIN ŞARTLARI

Zorunlu veya ihtiyari olarak e-tebligat sistemine dahil olan mükellefler ölüm, gaiplik veya tüzel kişilerde ticaret sicil kaydının (nevi değişikliği ve birleşme halleri dahil) silinmesi gibi zorunlu haller dışında sistemden çıkamayacak.

Sisteme dahil olmak zorunda olanlar zamanında bildirimde bulunmazsa özel usulsüzlük cezası ile cezalandırılacaklar. Bu mükelleflere kendiliğinden oluşturulan internet vergi dairesi kullanıcı kodu, parola ve şifresi tebliğ edilerek e-Tebligat gönderimi başlatılacak.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 25.03.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol