banner200
banner235
banner225
20 Haziran 2017 Salı 06:21
Dijital artık zorunluluk
banner188
banner213
banner230

Chubb Başkanı ve Üst Yönetiecisi (CEO) Evan Greenberg, katıldığı bir etekinlikte sigorta sektörünün zaten dijitalleştiğini ancak hâlâ bu alanda çok iyi olmadıklarını dile getirdi.

Marsh & McLennan şirketinin Genç Profesyonellerin Küresel Forumu etkinliğinde yaptığı konuşmayı dijitalleşmeye ayıran Greenberg, “Sigorta şirketleri zaten dijital firmalar ama sadece çok iyi değiller” dedi. Greenberg’e göre, sigortacılar halihazırda çok miktarda veri toplayıp bunları pazarlamak, kayıt altına almak, talepleri yönetmek ve riske yönelik hizmetler sunmak için (değişik miktarlarda) veri topluyorlar.

Greenberg, “Müşteri deneyimimizi, müşterilerin diğer modern deneyimlerini göz önünde bulundurarak daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Chubb’ın amacı önümüzdeki birkaç yıl içinde üstten alta dijitale entegre bir girişim olmasını sağlamak” dedi.

Dron önemli

Dünyanın en büyük halka açık, yangın ve sorumluluk branşında faaliyet gösteren sigorta grubu Chubb 54 ülkede; sorumluluk, yangın, mühendislik, ferdi kaza, destekleyici sağlık ve hayat sigortalarında, gerek sigortacı kimliği gerekse reasürans desteği hizmeti veriyor.

Greenberg, değişiklik bir gecede gerçekleşmeyecek olsa da, bunun devam ettiğini de belirtti. Ayrıca sigorta şirketlerinin de göz atması gereken diğer eğilimleri de şöyle sıraladı;

* Robotik, otomasyon ve yapay zekâ gibi teknolojiler, hızını ve alıcının kapsama alanını artırırken, sigortanın yüzünü önemli ölçüde değiştirecek ve herkes için daha ucuza mal olacak.

* Sigortacının ihtiyaçları değişiyor; Uber ve Airbnb gibi “ekonomiyi paylaşmak yönlü” işyerleri, isteğe bağlı olarak, geleneksel yıllık sigorta poliçelerini yakında değiştirebilir.

* Sigortacılar, akıllı evlerin sigortalanma biçimini yeniden değerlendirmeli. “Öngörmek ve önlemek” modeline doğru hareket edilmesi gerekiyor.

* Sigorta endüstrisi için dron kullanımı inanılmaz derecede önemli.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.06.2017 06:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol