banner200
banner235
banner225
24 Kasım 2016 Perşembe 12:20
Deniz Baykal'dan Ahmet Türk'ün ailesine ziyaret: Hayırlı haberler bekliyoruz
banner188
banner213
banner230

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 21 Kasım'da gözaltına alınan ve bugün mahkemeye sevk edilen, görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün ailesini ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Mardin'e gelen Deniz Baykal ve beraberindekileri havalimanında CHP İl Başkanı Mahmut Duyan, CHP üyeleri ve Ahmet Türk'ün yeğenleri ile yakın çevresi karşıladı.

Baykal, havalimanından Türk'ün evine geçerek Türk'ün eşi Nevin Türk'ü ziyaret etti. Baykal ziyaretinde Ahmet Türk'ün gözaltına alınmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ziyaretinde bir açıklama yapan Baykal,"Hayırhaberler gelmesini bekliyoruz" diye konuştu. Ziyaret daha sonra basına kapalı olarak gerçekleşti.

AHMET TÜRK, DENİZ BAYKAL İLE ANISINI ANLATMIŞTI

Ahmet Türk, 2009 yılında Deniz Baykal için yaptığı açıklamada, "Cezaevi’nden yeni çıkmıştım. 1983 yılıydı. Deniz Baykal Diyarbakır’a gelmişti. O da  siyasetten yasaklanmıştı. Mardin’e geldi. Yaz aylarıydı. Bizim Kasrı Kanco’nun üst katına çıktık. Döşekleri serdik. Üstümüzde yıldızlar. Rakılar açıldı. Çektiklerimizi konuştuk" diyerek anısını anlatmıştı. "Ben anlattım, o dinledi. İkimiz de duygusallaştık, ağlama noktasına geldik yani" diyen Türk, "12 Eylül’de yaşadıklarım anlatsam, siz de ağlarsınız" ifadelerini kullanmıştı.

Fotoğraf: Mardin Arena gazetesi

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.11.2016 12:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol