banner200
banner235
banner225
07 Haziran 2016 Salı 14:00
Demokratik Üniversite Girişimi yaşam hakkına yönelik bombalı saldırıyı kınadı
banner188
banner213
banner230

Yaşam hakkının en yüce değer olduğu vurgulanan açıklamada, ''Yaşam hakkına yönelik her türlü saldırıyı kınıyoruz. Üniversitemizde bütünleme sınavlarının olduğu bir dönemde gerçekleşen patlamada, yitirdiklerimiz için ülkemizin ve tüm insanlığın başı sağ olsun'' denildi.

İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi tarafından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Yaşam hakkının en yüce değer olduğunu hatırlatıyor ve bu değere dönük her türlü saldırıyı kınıyoruz. Bugün Vezneciler’de yaşanan patlama, İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Yerleşkesi’ndeki birçok Fakültemizin, kız öğrenci yurdunun, metro durağının, otellerin, yerli ve yabancı turistlerin, özetle sivil yaşamın bulunduğu bir noktada gerçekleşmiştir.

Üniversitemizde bütünleme sınavlarının olduğu bir dönemde gerçekleşen patlamada, yitirdiklerimiz için ülkemizin ve tüm insanlığın başı sağ olsun!

Parlamentonun, iktidarın, yerel yöneticilerin, bu konuda taraf olduğunu düşünen tüm kişi ve kurumların alışıla gelmiş açıklamalar yerine, duyarlılık göstermelerini ve ivedilikle barış adına bir tutum sergilemelerini talep etmek bir insan hakkıdır. Yaşananlar, hiçbir mazereti, açıklamayı, hırsı ve de öfkeyi haklı kılamaz. Yaşama hakkına, barış içinde yaşama hakkına saygı için herkesi sorumluluk almaya ve göreve çağırıyoruz.

Patlamada kaybettiklerimiz için baş sağlığı dilerken, yaralılar için de acil şifalar diliyoruz.

İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.06.2016 14:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol