banner200
banner235
banner225
19 Ağustos 2016 Cuma 15:40
Demirtaş'tan 'yeni anayasa ve uzlaşma' açıklaması
banner188
banner213
banner230

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda Hakkari ve Şırnak’ın il statüsünden çıkarılmasıyla ilgili düzenlemeler, Torba Kanun tasarı metninden çıkarıldı. Buna göre Hakkari ve Şırnak il olarak kalmaya devam ederken, il olmaları planlanan Yüksekova ve Cizre ilçe olarak kalacak. Hakkari’nin Çömerek, Şırnak’ın da Nuh ismini almasını içeren madde de tasarı metninden çıkarıldı.

DEMİRTAŞ: UZLAŞMA SAĞLANMIŞ OLMASI ÖNEMLİDİR

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hakkari ve Şırnak'ın il olarak kalması yönündeki karara ilişkin sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklama yaptı. Demirtaş şunları söyledi:

"Kayyum ve Hakkari-Şırnak hususlarında uzlaşma sağlanmış olması önemlidir. Yanlışta ısrar etmenin hiç kimseye yararı olmazdı. Benzer uzlaşma arayışlarının, toplumun acil sorunlarının çözümü doğrultusunda sürdürülmesi bütün ülkenin menfaatine olacaktır. Siyaseti kin ve intikam aracı olarak değil, çözüm mekanizması olarak görüp işletmek herkesin görevi olmalıdır. Yeni anayasa dahil bütün önemli konularda kapsayıcı-ilkeli uzlaşmaya, barışa katkı sunacak her türlü işbirliğine HDP katkı sunacaktır."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.08.2016 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol