banner200
banner222
09 Ağustos 2016 Salı 13:00
Demirtaş'tan 'kandırıldık' diyen Erdoğan'a: Pişmanlık yasasından yararlanırsınız
banner188
banner213
banner230

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuşuyor. Gülen cemmatiyle ilgili yaptığı açıklamalarda 'kandırıldık diyen Erdoğan'a isim vermeden yüklenen Demirtaş "Siz barbar bir örgüte 10 yıl boyunca yardım ettiğini ve pişman olduğunuzu söylersenin en fazla pişmanlık yasasından yararlanırsınız" dedi.

Demirtaş'ın açıklamalarından satır başları şöye:

OHAL nedeniyle cezaevlerinde hak ihlalleri uygulanıyor. Avukatların müvekkilleriyle görüşmelerine saat sınırı getirilmiş. Avukatların müvekkilleriyle yaptığı görüşmeler kayıt altına alınıyor. Disiplin cezaları bütün cezaevlerinde uygulanıyor. 12 Eylül döneminde uydulandığı gibi askeri marşlar söyletiliyor. Birçok gazetenin cezaevlerine girişi yasaklanmış, birçok televizyon kanalının izlenmesi yasaklanmış. Bukadar yakıcı yoğun bir gündemde cezaevlerinde yapılan işkence gözden kaçıyor sanmasınlar. Bir ülkede cezaevlerinde insan hakları yoksa dışarıda da aramanıza gerek yoktur.

Kimse kimseyi kandırmamıştır. Fethullah Gülen ile AKP aynı amaç için çalışmıştır. Ortada bir kandırma işi yok. Birbirini kandırmadılar birbirlerine ihanet ettiler.

Ortada kandırma yoktur, ortada islami şekilde devleti ele geçirme çalışması vardır. Bir işbirliği vardır. Öküz ölene kadar ortaklık yapmışlık vardır.

Siz barbar bir örgüte 10 yıl boyunca yardım ettiğini ve pişman olduğunuzu söylersenin en fazla pişmanlık yasasından yararlanırsınız.

Yenikapı'da darbeye karşı toplanan her yurraşın duygularını düşüncelerini anlıyoruz ve hak veriyoruz. Ama sahne için aynı şeyi düşünmüyoruz. HDP orada yoktur çünkü Fethullahla ilişkisi olmayan tek partidir. AKP, CHP, MHP'de bu yapıyla organik ilişki içine girmiştir. Neden darbenin siyasi kliği çıkarılamıyor. Yenikapı'da günah çıkarma seansı yapmışlardır. Geriye doğru gidin bakalım MHP-CHP cumhurbaşkanlısı seçiminde bu adayı kim önerdi. İki genel başkana da sesleniyorum, çıkın açıklayın.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.08.2016 13:00
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol