banner200
banner235
banner225
02 Şubat 2016 Salı 19:00
DBP'den Emine Ayna açıklaması
banner188
banner213
banner230

Emine Ayna’nın Türkiye siyaset düzeni ve AKP devletinin demokratik siyaset zeminini ortadan kaldıran savaş politikasına, halka, partiye, belediyelere yönelik saldırılarına, sokağa çıkma yasağı adı altında sıkıyönetim uygulamalarına ve özel olarak Cizre'de yaralı sivil insanlara uyguladığı politika konularındaki eleştirilerine katıldıkları vurgulanan açıklama şöyle: “Tüm bu tespit ve eleştiriler ülkenin geldiği noktayı ve vahameti göstermektedir. Ancak yapılan tespit ve eleştiriler daha fazla mücadele etmeyi gerektirmektedir. Halkımızın ve tüm toplumun geleceğini AKP’nin insafına ve uygulamalarına terk edemeyiz. Bunun için siyasi ve toplumsal mücadeleyi her zamankinden daha fazla geliştirmek durumundayız. Ayrıca demokratik siyaset zemini, halkımızın mücadele geleneği sürecinde her zaman önemli bir yerde olmuş ve esas olarak sorunların çözülmesi gereken zemin olarak korunup geliştirilmeye çalışılmıştır.

AKP, savaş konsepti kapsamında, öldürme tutuklama vb. uygulama ve tehditlerin yanı sıra psikolojik savaş yöntemlerini de geliştirmektedir. Kendi politikalarına karşı muhalefet edenleri yıpratma, itibarsızlaştırma, bezdirme, bıktırma, yıldırma gibi taktikler izlemektedir. Bu politikalara karşı halkımızın bizlere yüklediği ve beklediği sorumluluklar çerçevesinde hareket etmek, bu taktikleri boşa çıkarmak ve öncülük yapmak durumundayız.”

Emine Ayna’nın ülkenin içinde bulunduğu koşul ve eleştirilerine katılmakla beraber mücadeleyi daha fazla yükseltmek, halka özgür demokratik bir gelecek inşa etmek üzere, siyaset alanı dahil, toplumsal mücadeleyi daha fazla geliştirmek gerektiğini güçlü bir biçimde ifade eden açıklama, “Bu anlamda siyaset alanını AKP’nin insafına terk etmemek için, bütün demokratik toplumsal yapıları direnişi yükseltmeye çağırıyoruz" cümlesiyle sona erdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 19:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol