banner200
banner222
02 Mart 2016 Çarşamba 17:00
Davutoğlu'nu zorlayan 'hükümetin başı' sorusu
banner188
banner213
banner230

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AYM ile ilgili sert açıklamalarının Erdoğan'ın şahsi görüşü olduğunu söylemişti. Bu açıklama sonrasında Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış, "Cumhurbaşkanımızın, AYM kararını eleştirmesi, 'kişisel konumlanma' değil; 'devletin ve hükümetin başı' sıfatıyla bir açıklamadır." değerlendirmesini yapmıştı.

Davutoğlu'na bu konu da soruldu. Davutoğlu bu soruya cevap vermekten kaçınırken, Anayasa'nın açık olduğunu söyleyerek bir bürokratın söyledikleriyle yorum yapmayacağını belirtti.

"HERHANGİ BİR VATANDAŞ GİBİ O DA ELEŞTİRİR"

Davutoğlu Cumhurbaşkanlığı danışmanı Mustafa Akış’ın, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş’u eleştiren sözlerine ilişkin ise “Sayın Kurtulmuş’un açıklamasına yönelik başdanışmanın açıklaması bana gelmiş değil. Varsa böyle bir açıklama cevap verme tutumu içine girmem. Sayın Cumhurbaşkanı da her vatandaş gibi eleştiri hakkına sahiptir. Devletin nihai başı anlamında Başbakan’ın yetkileri herkes tarafından bilinir. Bunların tartışılmasını doğru görmem. Yorumda da gelmek istemem ama Başbakan’ın bir bürokkratın yorumu üzerine açıklama yapmasını doğru görmem” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol