banner200
banner222
09 Mart 2016 Çarşamba 21:20
Davutoğlu'ndan muhalefete: En azından köstek olmasınlar
banner188
banner213
banner230

Başbakan Ahmet Davutoğlu YASED resepsiyonunda konuştu. Başbakan Davutoğlu, Haziran ayında başlayacak vize muafiyeti için muhalefetin desteğine ihtiyaç olduğunu belirterek "En azından köstek olmasınlar. Vize muafiyeti 50-60 yıllık bir rüyadır, bunu gerçekleştireceğiz" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

- Yabancı sermayeyi çekebilmenin olmazsa olmazı siyasi istikrardır. Siyasi istikrarnın korunacağı teminatını verebiliriz. Siyasi istikrardan ödün verilmeyecektir. Türkiye için istikrarsızlık ortamı olmayacaktır.

- Vaatlerimizin yüzde 82'sini reformların yüzde 50'sini gerçekleştirdik. İstanbul'da büyük bir finans merkezi kuracağız.

- Enflasyonda geçen ay bir düşme gözlendi.

- Reformlar yapılamazsa rekabetçi yönünüzü kaybedersiniz. Niteliksel dönüşüm için vereceğiniz her proje destek bulacaktır. Dönüşüm programının takibini yakından yapıyoruz. Uygulamadaki sorunları bizlerle paylaşın.

- Mülteciler konusu vicdani bir konudur. Gereğini yapıyoruz.

- AB ülkelerine Haziran ayında inşallah vize muafiyeti başlayacak. Muhalefetin desteğine ihtiyacımız var. En azından köstek olmasınlar. Vize muafiyeti 50-60 yıllık bir rüyadır, bunu gerçekleştireceğiz.

- Yargı sistemi Türkiye'ye yatırım yapanları korumalı. Teminat altına almalı.

- Bilirkişilik sistemi yasal bir zemine kavuşmalı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 09.03.2016 21:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol