banner200
banner222
06 Şubat 2016 Cumartesi 17:20
Davutoğlu'ndan Arınç'a tepki ve 'beşinci parti' açıklaması
banner188
banner213
banner230

"Parti içinde de görüş ayrılıkları olabilir. Çözülmesi icap eder" diyen Davutoğlu, "Bu tür konuları, partimizi ve ilişkileri yıpratacak tartışmaları, açıklamaları basın, kamuoyu önünde yapmamak gerekiyor. Arınç Başbakan Yardımcılığı, Meclis Başkanlığı yapmış bir isim. Tabii kendisiyle görüşürüz. Görüşmeyiz diye bir şey yok" ifadesini kullandı

"Sayın Cumhurbaşkanımızla da istişare ederiz" diyen Davutoğlu, "Bunları samimi ve dava etiği içinde yüz yüze konuşmayı tercih ederim" dedi.

Londra'ya yolunda aralarında Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan'ın da bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, eski bakanlar Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Sadullah Ergin'in Arınç'ın eleştirilerine destek çıkmasının ardından ortaya atılan "yeni parti kurulacak" iddiasına ilişkin olarak, "Ne senaryolar çıktı, 5. parti çıkacak, eski Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül için şu olacak bu olacak. 3 dönemliklerden çıkacak. 1,5 yılda neler yaşadık. İki doktora tezi olacak şeyler. Şu anda da benim için en önemli mesele budur. Bütün partiler deprem yaşıyor. Ak Parti bütünlüğünü devam ettiriyor. Ak Parti’de bir deprem olmaz" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 06.02.2016 17:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol