banner200
banner235
banner225
18 Şubat 2016 Perşembe 10:00
Darbeci kafası... AKP'li Ünal, Cumhuriyet'i susturmak için, canlı yayında hedef gösterdi
banner188
banner213
banner230

AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Ankara'daki terör saldırısı sonrasında A Haber'de yaptığı açıklamada Cumhuriyet Gazetesi ve T24'ü hedef göstererek, "Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hakimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

A Haber'de yayınlanan 'Toplumsal Hafıza' programının sunucusu Murat Gener, saldırıyla ilgili yayın yasağı haberini Twitter'dan paylaşan Cumhuriyet Gazetesi ve T24'ü hedef alarak, şunları söyledi:

"Biz A Haber ailesi olarak o görüntüleri ekranlara getirmedik, getirmeyeceğiz. Arkamda gördüğünüz yazı olacak. Terörü lanetliyoruz. RTÜK'ün verdiği karar elbette ki uymamız gereken kurallardan bir tanesi ama bu yasak gelmemiş olsaydı da biz yine o görüntüleri getirmeme niyetindeydik zaten. Ama birileri diyorlar ki buyrun burada da yazıyor 'Ankara'daki saldırıya yayın yasağı getirildi. Yasağı yine tanımıyoruz' diyor Cumhuriyet gazetesi. Bir başka internet sitesi aynı minvalde yayın yapanlardan biri TBMM'nin çok yakınında, komutanlıkların, bakanlıkların yanıbaşında saldırı oldu, jet tedbir: Yayın yasağı."

Programın sunucusunun ardından söz alan AKP'li Ünal ise şunları söyledi:

"Ankara saldırısı sıradan bir saldırı değil. Türkiye’nin başkentine dolayısıyla kalbimize yapılmış bir saldırıdır.

Sabrımızı taşıran bir saldırı, bunun karşılığı da çok farklı olacaktır diye düşünüyorum. Çok farklı bir tavır izlenecektir diye düşünüyorum. Bilemiyorum belki dokunulmazlıkların kalkması söz konusu olacak.

Onun dışında Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi terör örgütleri adına faaliyet gösteren, gazetecilik yapmayan, bakın altını çizerek söylüyorum, gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hakimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 10:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol