banner200
banner235
banner225
01 Haziran 2016 Çarşamba 09:00
Dans tepkisine CHP'li belediyeden fotoğraflı yanıt
banner188
banner213
banner230

AKP'li kadınların kültür merkezi olarak kullanılan tarihi Kurşunlu Külliyesi'nde tango, çaça, hint ve modern dans gösterisi yapılmasına tepki gösterip eleştirdiği CHP'li Odunpazarı Belediyesi, AKP döneminde külliyede mini etek giyen genç kadınların katıldığı defile fotoğraflarını basın kuruluşlarına gönderdi.

Odunpazarı Belediyesi, Uluslararası Ahşap Heykel Festivali etkinlikleri kapsamında geçen 24 Mayıs'ta kültür merkezi olarak kullanılan tarihi Kurşunlu Külliyesi'nde farklı yörelerden folklor oyunları, çaça, tango, Hint ve modern dans gösterisi gerçekleştirdi.

Külliyedeki dans gösterilerine AKP'li kadınlar tepki gösterdi. 'Külliyede tango istemiyoruz' yazılı dövizler taşıyan kadınlar dün Odunpazarı Belediyesi'nin Kültür Merkezi olarak kullandığı Kurşunlu Külliyesi önünde toplandı.

AKP Odunpazarı Kadın Kolları Başkanı Esma Çakır konuşmasında "Kurşunlu Külliyesi içinde maneviyatımıza hakaret içerikli çaça, tango, Hint ve modern dans gösterileri yapılmasını istemiyoruz" dedi.

CHP'Lİ BAŞKANDAN AÇIKLAMA

Odunpazarı Belediyesi de bugün basın kuruluşlarına AKP'li Belediye Başkanı Burhan Sakallı'nın görevde olduğu dönemde Kurşunlu Külliyesi'nde mini etek giyen genç kadınların katıldığı defilenin fotoğraflarını gönderdi.

Belediyenin yazılı açıklamasında da şöyle denildi:

"AKP Odunpazarı İlçe Kadın Kolları tarafından belediyemiz ve Belediye Başkanımız aleyhinde çirkin bir üslubun kullanıldığı bir açıklama yapılmıştır. Kin ve nefretle yapılan bu çirkin açıklamaya karşılık şunu söyleyebiliriz ki: Odunpazarı Belediyesi; Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü ve bağımsızlığını, Atatürkçü çağdaş düşünceyi, laikliği, demokrasiyi, sosyal hakları, hukukun üstünlüğünü ve bilimi, bedeli ne olursa olsun savunan, koruyan ve yaşatan bir belediyedir."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 01.06.2016 09:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol