banner200
banner235
banner225
12 Mart 2016 Cumartesi 10:00
Dalan’dan müthiş iddia: Kelliğe çözüm bulduk
banner188
banner213
banner230

Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan, üniversite bünyesinde yapılan çalışmalar sonucunda, kelliği büyük ölçüde sona erdiren bir krem üretildiğini açıkladı. Yeditepe Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölümü’nde yapılan çalışmalar sonucunda bu ürünün ortaya çıktığını aktaran Dalan şöyle konuştu: “En geç 1.5 ay içinde kremimizi eczanelerde bulabileceksiniz. Saç ektirme ya da saç diktirme yöntemiyle ilgisi yok bu buluşun. Çok derin bilimsel altyapısı olan bir kozmetik ürünü ve patentli bir Türk markası olarak piyasaya sürülecek.”

Ürettikleri formülle, kadınlarda saç dökülmesine karşı yüzde 100 başarı sağladıklarına değinen Dalan, erkeklerde ise başarının vücuttaki hormon ve vitamin seviyelerine göre değiştiğini söyledi. Prof. Dr. Fikrettin Şahin ise ürünle birlikte, sadece kelliğe değil, aynı zamanda saçların beyazlamasının da önüne geçildiğini, yeni çıkan saçların da daha kalın olduğunu söyledi. Toplantıda, deneme aşamasında yer alan kişilerdeki saç gelişiminden örnekler verildi. Kremin “Kelopesia” ismiyle piyasaya sürüleceği açıklandı.

Şafak Sezer de kullanmış

Yeni doğmuş çocukların sünnet derilerindeki kök hücrelerden elde edilen moleküleri kullandıklarını belirten Prof. Şahin, “10 günde yeni saç oluştu” dedi. “Yeğenim” olarak tanıttığı Şafak Sezer’in gönüllü denek olduğunu söyleyen Dalan ise Sezer’in saçlarını göstererek “Burada hiç saç yoktu” dedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.03.2016 10:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol