banner200
banner235
banner225
24 Haziran 2016 Cuma 22:19
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da TÜMSİAD'ın iftarında konuşuyor
banner188
banner213
banner230

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekişde:

"Türkiye'yi ekonomik olarak çökertmeyi hedefleyen projeler ardı ardına sahneye konurken bazılarının buna nasıl çanak tuttuğunu gördük. Yaşadığımız her olayda gerçek yüzleri gördük. Faşizan duyguların nasıl patladığını gördük. Yıllarca 'hizmet' diyerek aslında nasıl bir şer odağı kurduklarını bizzat yaşayarak gördük."

"Paralel ihanet çetesinin başı çektiği bir darbe girşimiyle sonuç almak istediler. Bu girişim milletimizin sinesine çarptı. 7 Haziran sonrasında bölücü terör örgütünü yeniden sahneye koydular."

"Döktükleri onca kana rağmen bir netice alamadıkları gibi, yığınak yaptıkları mahallelerde yok olup gittiler. Yeni seneryolarla yeni tuzaklarla ülkmezi köşeye sıkıştırmaya çalışacaklar. Milletimizin bize verdiği destek, bu saldırılar karşısında kendi adına verdiği mücadeledir. Bu mücadelenin bir de bedeli var. En büyük bedeli şehitlerimi, gazilerimiz ve onaların aileleri veriyor. Bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

"Bedel ödediğimiz bir diğer alan da ekonomi. Fakat şunu biliyorum ki bu üstesinden geleceğimiz bir şey değil. Ekonomik saldırıları yapanların hedefi bize diz çöktürmekti, başaramadılar. Şimdi sıkıntıya düşen sektörlerimizi destekleyerek yaralarımızı sarma zamanı. Temel ekonomik veriler ülkemizin yeniden yükselişe geçtiğini gösteriyor. Yaşadımığız tüm badireleri Yeni Türkiye'nin doğum sancıları olarak görüyorum."

"Bizim için asıl tehlike bu hadiselere kendimizi kaptırıp 2023 hedefimizden uzaklaşmak olacaktır. Türkiye elbette terör örgütleriyle mücadele edecek ama aynı zamanda Türkiye yeni projeleriyle ilgili hazırlıklarını kesintisiz devam edecek. 23 Aralık'ta Boğaz'ın altından geçişi de açacağız. Artık araçlarımızla da Boğaz'ın altından geçeceğiz."

"İngiltere'de yapılan refandum hakkındaki görüşlerimi de paylaşmak istiyorum. Öncelikle demokrasiye, milli iradeye saygıyı esas alan bir siyasi mensup olarak sonuçların İngiliz halkı için hayırlı olmasını diliyorum. Biz de referandum sonuçlarının olumlu olmasını bekliyorduk. AB uzun süredir pek çok konuda kendi değerlerine aykırı olan bir pozisyona sürüklendi. AB'nin Türkiye hakkındaki çifte standartı artık gizlenemeyen bir hale geldi. Bir Fransız Dışişleri Bakanı dediki 'Sizi Avrupa Birliği'ne Müslüman olduğunuz için almazlar.' Bunu biliyoruz da dedim biz de insanız dedik."

"İngiltere 3000 yılına kadar Türkiye, AB'ye giremez dedi ama şimdi ne oldu 3 gün sabredemediniz."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.06.2016 22:19
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol