banner200
banner235
banner225
27 Mayıs 2016 Cuma 09:40
Cübbeli'nin damadı AKP ile ‘Palazlandı’
banner188
banner213
banner230

5 yıldızlı Four Seasons İstanbul at the Bosphours Otel’de evlenen Yüsra Ünlü ve Esat Palazoğlu’nun evliliğinin dikkat çekici bir tarafı bulunuyor. Cübbeli Ahmet Nakşi İsmail Ağa Cemaatine mensup damat ise Nakşi tarikatından. Yani bir tarikat evliliği yapıldı. Cübbeli’nin kızıyla evliliğe kadar pek ortalıkta görünmeyen Palazoğullarının ilginç bir hikâyesi var.

Gazeteport’un haberine göre; Bolu’da Nakşi tarikatının en tanınmış ismi olan ve “Sürmeli Hoca” olarak tanınan Muhiddin Palazoğlu’nun ölümünün ardından yerine oğlu Ahmet Palazoğlu geldi. 2008 yılında ölen Ahmet Palazoğlu, Tayyip Erdoğan hükümetinin çıkardığı özel Bakanlar Kurulu kararıyla Tokad-ı Hayreddin türbesine gömüldü. Bu karar o dönemde çok tartışılmıştı. Ahmet Palazoğlu’dan sonra Nakşi şeyhliğini oğlu Yekta Palazoğlu devraldı. Erdoğan ile yakınlığını pekiştiren Yekta Palazoğlu, Erdoğan’ı Kısıklı’daki evinde sık sık ziyaret etti. 2013 yılında ölen Yekta Palazoğlu ve 2015 yılında ölen damat Esat Palazoğlu’nun annesi Nezahat Palazoğlu da yine Bakanlar Kurulu kararıyla türbeye gömüldü.

650 Yıllık Tokad-ı Hayreddin türbesi Tayyip Erdoğan’ın sayesinde bu alan Palazoğlu ailesinin özel mezarlığına dönüştürülürken, 95 dönümlük mesire alanı da özelleştirilerek 29 yıllığına aileye ait Palazoğlu Nakliyat Gıda Turizm İnş. Oto.

Bir ballı ihale hikâyesi

AKP hükümetinin Palazoğullarına verdiği bununla kalmıyor. Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait Bolu Karacasu’nun en gözde arazisi da şaibeli bir ihaleyle Palazoğullarına verildi. Boluspor Başkanlığı da yapan Savaş Abak’ın kazandığı ihale iptal edildi. Yeni yapılan ihaleyle 53 dönümlük arazi Muhittin Palazoğlu’nun sahibi olduğu firmaya verildi. Söz konusu arazinin üzerine 7 yıldızlı bir otel yapılıyor.

Gözde etkinlikler aileye

Galatasaray’ın İstanbul’da, Galatasaray Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nda gerçekleştirdiği şampiyonluk kutlaması, Muhittin Palazoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı Adstation Reklam Organizasyon tarafından gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın isteği ile Konya dışında sadece İstanbul’da her yıl geleneksel olarak yapılan ve Şeb-i Arus törenlerinin organizasyonunu da Palazoğlu’nun şirketi yapıyor.

Hemşehrileri şaşkın

Palazoğlu ailesinin bu hızlı yükselişine Bolulu hemşerileri bile şaşırıyor. Öyle ki Bolugündem yerel internet sitesinde şöyle bir ilginç bir yoruma yer veriliyor:

“Bolu kamuoyu tarafından rahmetli babası Yekta Palazoğlu’nun oğlu olarak tanınan Muhittin Palazoğlu’nun ne iş yaptığı hâlâ daha tam olarak bilinmiyor. İstanbul’da reklam işleriyle uğraştığı bilinen Palazoğlu’’nun bu gizemli halini sürdürmesi dikkatlerden kaçmıyor. Umarız doğup büyüdüğü memleketi güzel Bolu’muza da katkıları olur.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.05.2016 09:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol