banner200
banner222
12 Ocak 2017 Perşembe 17:00
Cübbeli Ahmet skandal 'satranç' açıklamasını böyle savundu: Bak Bilal'e...
banner188
banner213
banner230

Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü yeni yayımladığı sohbet videosunda 'satranç lanetlenmiştir' iddiasını “Diyanet İlmihâlinde de satrancın üç mezhebe göre haram olduğu yazılıyken Cübbeli Hocadan ne demesini bekliyorsunuz?” diyerek yineledi.

'Bak Bilal'e ne güzel okçuluk şeyini geliştirmeye çalışıyor'

Kendisine konuyla ilgili gelen tepkilere değinen Cübbeli Ahmet “Bak Bilal Erdoğan kardeşimiz, Allah ondan razı olsun. Ne güzel okçuluk şeyini geliştirmeye çalışıyor. Hadise, sünnete uyan iş yapıyor. Sen şimdi fuzuli fuzuli insanlara ganyan manyan, dama bilmem ne... Bu oyunlara da bir şey dediğin zaman hemen 'ciddiye almayın' bu adamı falan... Ne konuşuyorsun ciddiye almayacaksan” dedi.

'3 tane oyuna izn verilmiş'

Cübbeli sohbet videosunda  "damalar, oyunlar bunların hepsini Kuran-ı Kerim'in yasak ettiği ayetlerin, hadislerin yasak ettiği... 3 tane oyuna izin verilmiş. Eşinle oynarsın, şakalaşırsın, at binersin, ok atarsın...” ifadelerini kullandı.

Cübbeli’nin satranca dair ilk konuşması şöyle:

“Satranç tavladan da kumardan da beter. Satranç oynamaktansa ateşi tutmak daha hayırlı. Satranç oynayan kişi insanların en yalancısı. Oynayanlara ölürken kelimei şehadet nasip olmayabilir. Satranç oynayan lanetlenmiştir. Oynayana bakan da domuz eti yiyen gibidir. Bu oyunları oynayacağınıza elinize tesbih alın, sübhanallah çekin” demişti..

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.01.2017 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol