banner237
24 Mart 2016 Perşembe 18:20
Cübbeli Ahmet: Müslüman, Müslüman’ın parmağını yalamalı

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yemek yerken Müslüman’ın  Müslüman’a parmağını yalatması gerektiğini söyledi. Cübbeli Ahmet, “Resulullah (SAV) yapardı bunu. O da parmağından alırken o lokmayı, parmağını yalardı” dedi.

“Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, yeni yayımlanan sohbetinde “parmak yalamanın” sünnet olduğunu ileri sürdü.

“ÇANAKTAN DUA MI ALIYORSUN BEDDUA MI ALIYORSUN HABERİN VAR MI?”

Tabakta yemek bırakılmadığında tabağın o kişiye dua ettiğini savunan Ünlü, şunları söyledi:

“İnsanın dua etmesinden daha iyi tabağın dua etmesi. Yarabbi benim tabağın dibinde en ufak bir yemek kalıntısı bile kalsaydı beni şeytan yalayacaktı. Adam tabakta yemek bırakırsa şeytan yalar. Yemekte kalıntı bırakırsanız şeytan yalar. Yarabbi bu beni şeytandan azat etti, şeytana yalattırmadı sen de bunu cehennemden azat et. Yediğin yemekten ekmekten çanaktan dua mı alıyorsun beddua mı alıyorsun haberin var mı?”

“O DA PARMAĞINDAN ALIRKEN O LOKMAYI PARMAĞINI YALIYOR”

“Kim parmaklarını yemekten sonra yalarsa, Allah dünyada da ahrette de o kulunu doyurur aç bırakmaz” diyen Ünlü, Hz. Muhammed’in yemekte parmağını yaladığını söyledi.

Ünlü şunları söyledi:  

“Parmakları yalayacağız inşallah tamam mı? Yalattırma konusunda, adam bulmak lazım, mübarek bir zat alan olacak. Evliyalar ne yaparlar telkim, parmağıyla alır lokmayı senin ağzına koyar. Seyit İbrahim el Ahsai hazretleri benim ağzıma veriyor. Ve yahut Seyit Maliki Efendi Hazretlerinin ağzına bu telkimdir, bu sünnettir bu. Resulullah (SAV) yapardı bunu. O da parmağından alırken o lokmayı parmağını yalıyor. Normal Müslüman Müslüman’a da sünnettir. Ama bu millet bir felakettir. Onun için her yerde denememenizi tavsiye ederim.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 24.03.2016 18:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol