banner200
banner235
banner225
10 Şubat 2016 Çarşamba 11:21
Cortana'ya taciz Microsoft'u harekete geçirdi
banner188
banner213
banner230CNN'e konuşan Microsoft'un Cortana biriminden Deborah Harrison, Cortana'nın sık sık “seks” ile alaklı sorulara muhattap kaldığına dikkat çekti.
 
Bu sorularla ilgili herhangi bir sayı veya detaylı bilgi paylaşmayan Harrison, kullanıcıların normal sorularını duymak istediklerini, bu tür soruları ortadan kaldırmak için Cortana'da özel olarak bazı değişiklikler yapıldığını kaydetti.


Kullanıcıların bu tür sorularıyla karşılaşan Cortana'nın artık daha “agresif” şekilde sorulara yanıt verdiği belirtildi.
 
Cortana ilk defa 2- 4 Nisan 2014 tarihleri arasında San Francisco'da gerçekleştirilen Microsoft BUILD Geliştirici Konferansı'nda gösterildi.
 
Microsoft tarafından Windows Phone ve Windows'un gelecek işletim sistemlerinin "makyaj"ı olarak planlanan önemli bir öğe olarak başlatıldı.
 
Adını Microsoft'un video oyun serisi Halo'da yer alan bir yapay zeka karakter olan Cortana'dan aldı ve bu karakteri seslendiren Jen Taylor, kişisel asistanın ABD'ye özgü versiyonunun da sesi oldu.
 
İnternetle tecavüzler arttı
 
Öte yandan, İngiltere’de, son beş yıl içinde internet ortamında tanışıp randevulaştıkları bir kişinin tecavüzüne uğrayanların sayısının 6 kat arttığını açıklandı.
 
2014 yılı kayıtlarına göre 184 kişi internetteki arkadaşlık sitelerinde ya da Tinder gibi randevulaşma uygulamalarında tanıştıkları bir kişinin tecavüzüne uğradığını iddia ederek şikâyette bulundu.
 
Bu rakam 2009 yılında sadece 33’tü.
 
Yetkililer, tecavüz edilenlerin yüzde 42’sinin 20-40 yaş aralığında bulunduğunu dile getirdi. (Rudaw)

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 11:21
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol