banner200
banner222
12 Nisan 2016 Salı 20:20
Çok konuşulacak Akdoğan bombası: "Sayın Öcalan bana da selam gönderse ne iyi olur"
banner188
banner213
banner230

PKK'nin Avrupa'da çıkan yayın organı Yeni Özgür Politika'da çözüm sürecinde kilit rol oynayan Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan hakkında tartışma yaratacak bir iddiada bulunuldu.

Akdoğan'ın çözüm sürecinde kilit rol oynadığının hatırlatıldığı analizde, Akdoğan'ın İmralı görüşmelerini yapan heyete "Sayın Öcalan, hep başkalarına selam gönderiyor. Bana de selam gönderse ne iyi olur!" dediği iddia edildi.

Odatv'de yer alan bilgilere göre, Yeni Özgür Politika gazetesinde Baki Gül imzasıyla yazılan analizde, çözüm sürecinde kilit rol oynayan Yalçın Akdoğan eleştirilirken şu ifadeler kullanıldı:

"İmralı görüşmeleri sırasında Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan 'aferin!' beklentisi içindeydi. O süreçte siyasi iklim biraz farklı özellikte olduğu için, kendisini 'şirin' göstermek istiyordu. Sözüm ona süreci örgütleyen ve çözüme kavuşturmak için çaba gösteren biri olduğunu İmralı’ya giden heyete her seferinde ifade ediyor; hatta bir görüşmede 'Sayın Öcalan, hep başkalarına selam gönderiyor. Bana da selam gönderse ne iyi olur!' demiş; bu durum İmralı’daki bir görüşmede sözkonusu bile olmuştu."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 12.04.2016 20:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol