banner200
banner222
29 Haziran 2016 Çarşamba 03:00
CNN'den Türkiye'ye gönderme: Cihatçı otobanı
banner188
banner213
banner230

(Fotoğraf: Reuters)

CNN uluslararası yayını, Atatürk Havaalanı’na saldırıyla ilgili haberi verirken, kısa süre öncesine dek Türkiye’nin Suriye’ye “cihatçı otobanı” olmasına gönderme yaparak  “Pek çok yabancı cihatçı o havaalanını iyi biliyor” dedi. CNN, canlı yayınla verdiği haberinde geçtiğimiz yıl Aralık ayında Sabiha Gökçen Havaalanında gerçekleştirilen havan topu saldırısı hatırlatıldı.  Türkiye’nin ulusal ekonomik dinamiklerinden olan turizm sektörünün gerçekleştirilen bu saldırıdan kısa vadede etkileneceği vurgulandı.

Britanya’nın çok satan tabloid gazetelerinden Daily Mirror, Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıyı büyük bir fotoğrafla başsayfasına taşıdı ve “Havaalanında katliam” manşetini attı. “Yeni terör zulmi” üstbaşlığı atarken, “korkunç manzara, beden parçaları havaalanına yayıldı” diye yazdı.   

Atatürk Havalimanı'ndaki BBC muhabiri Mark Lowen, bunun, büyük ve koordineli bir saldırı gibi göründüğünü aktardı.

BBC muhabiri Lowen, Atatürk Havalimanı'nın uzun süredir savunmasız bir hedef olarak görüldüğünü belirtti. Lowen, terminal girişlerinde X-ray tarayıcılarının bulunduğunu ancak araçlar için yapılan güvenlik önlemlerinin sınırlı olduğunu bildirdi.

Reuters terör saldırısını “İstanbul’un ana havalimanında patlamalar yaşandı” ifadesiyle geçti.
Associated Press ise haberinde, “çok sayıda yaralı olduğu” bilgisi verildi.

İngiliz yayın kuruluşu BBC, “Türkiye’de karışıklık: İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen saldırıda en az 10 kişi öldü” başlığıyla duyurdu.

Görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde Daily Mail, havalimanın iki ayrı bölgesinde paylamaların gerçekleştiğini duyurdu.

The Guardian gazetesi Türkiye’nin en büyük havalimanı olan Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen saldırıda 31 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralı olduğu bildirildi, geçmiş saldırılara atıf yapıldı.

Amerika’nın önde gelen yayın organı New York Times havaalanı saldırısını son dakika olarak duyurdu ve Türkiye’deki sosyal medya hesaplarını kaynak olarak gösterdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.06.2016 03:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol