banner200
banner222
15 Nisan 2016 Cuma 17:20
Clinton'la Sanders fena kapıştı: Akıllı bir kadın ama...
banner188
banner213
banner230

Deutsch Welle'nin haberine göre, Amerikan Demokrat Parti'nin başkan adaylığı için yarışan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile partili rakibi Bernie Sanders arasında hararetli söz düellosu cereyan etti. New York'un Brooklyn bölgesindeki oturumun yöneticisi, “Birbirinize böyle bağırırsanız, seyirciler sizi anlamaz” diyerek tarafları sakinleştirmeye çalıştı. Oturumda asgari ücret ve silah yasaları tartışılmaktaydı.

Sanders, Clinton'ı Irak savaşını ve ‘feci' olarak tanımladığı ticaret anlaşmasını desteklemekle suçladı. Bernie Sanders aynı zamanda Hillary Clinton'ın seçim kampanyasını ‘Wall Street'ten aldığı milyonlarla finanse ettiğini söyledi. Sanders Clinton'un, ‘ihtiyaç duydukları muhakeme yeteneğinden mahrum olduğunu' belirtti.

Siyasi tecrübesini öne süren Hillary Clinton ise, “New Yorklular beni iki kez senatörlüğe seçtiler. Başkan Barack Obama, muhakeme gücüme güvendiği için beni dışişleri bakanı yaptı”, dedi. Clinton rakibinin kısa süre önce verdiği mülakatta, öne çıkardığı, bankaların gücünün kırılması ve dış politika hedefleri hakkındaki soruları yanıtlayamadığını söyledi.

Bernie Sanders, Hillary Clinton için " Başkanlık yapabilecek kadar zeki bir kadın ama seçimlerine güvenmiyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 15.04.2016 17:20
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol