banner200
banner222
23 Ağustos 2016 Salı 14:00
Clinton'dan Trump açıklaması: "Delice şeylere" hazırlıklı olmalıyım
banner188
banner213
banner230

ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, ilki bir ay sonra New York'ta yapılacak olan başkanlık münazaralarında Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump'tan 'ne beklemesi gerektiğinden emin olmadığını' söyledi. Katıldığı “Jimmy Kimmel Live” programında “Delice şeylere hazırlıklı olmalıyım. İlkokuldan kalma deneyimlerimden yararlanmayı düşünüyorum” dedi.

Trump: Münazaralara katılmayabilirim

Donald Trump ise daha önce münazaraların hiçbirine katılmayabileceğini belirtmişti. Ancak, son zamanlarda yapılan anketlerde gösterdiği düşük performans ve destekçi sayısındaki bariz düşüşten dolayı, özellikle kararsız seçmenlerin oyunu kazanabilmek için ABD halkı tarafından çok izlenen münazaralara katılması gerekebilir.

Clinton'dan Trump'ın 'IŞİD' iddialarına cevap

Donald Trump, Demokrat Parti'li rakibi Hillary Clinton için "çarpık" ifadesini kullanmış, Clinton'a 'belli sağlık sorunları olduğunu' söylerek saldırmıştı. Trump'ın dikkat çekici başka bir iddiası ise ABD Başkanı Barack Obama'nın ve Clinton'ın aşırı İslamcı terör örgütü IŞİD'i kurduğu yönündeydi. Clinton bu konu hakkında, “Bu seyircinin IŞİD'in kurucularından biri hakkında bu kadar coşkulu olabileceğini kim tahmin edebilirdi?” diye şaka yaptı ve 'Trump'ın bu şekilde konuştuğu zaman, teröristlere yardımcı olduğunu düşündüğünü' söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 23.08.2016 14:00
Anahtar Kelimeler:
DünyaHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol