banner200
banner222
15 Temmuz 2016 Cuma 21:20
'Cinsel istismar 3 yaşındaki çocuklara kadar indi'
banner188
banner213
banner230


CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan ve Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, partilerinin Bolu İl Başkanlığı ziyaretinde basın toplantısı düzenledi. Gökdağ, Suriyeliler'e vatandaşlık hakkı verilmesi çalışmalarını eleştirirken şöyle dedi:

"Gaziantep'te bulunan mülteci kamplarında cinsel istismar 3 yaşındaki çocuklara kadar inmiş. Bununla ilgili önlem alıyor musun? Bununla ilgili bir alt yapın var mı? Suriyeliler'e mülteci statüsü verdin mi? Bu gelen insanların henüz statüsü belli değil. Bunun için bir şey yaptın mı? Bu da yok. 700 bin civarındaki Suriyelinin 350 bin kadarı eğitim öğretimini sürdürüyor. Geri kalanı okula gitmiyor. Bununla ilgili bir şey yaptın mı? Bu da yok. Peki bunun Türkiye için nasıl bir yararı olabilir? Bizim yoksulumuz var, o mu azalacak? 3 milyon Suriyeliye vatandaşlık vermekle

Türkiye'ye ne yarar sağlayacaksınız? Bu anayasamıza aykırı, vatandaşlık yasamıza aykırı, imza attığımız uluslararası sözleşmelere aykırı bir durum. Allah kimseyi ülkesinden, topraklarından ve vatanından koparmak zorunda bırakmasın. Elbette o insanlara insanlık olarak sahip çıkmalıyız. Bu bizim insani görevimiz. Ama vatandaşlık niye. O zaman AK Parti kendisine seçmen ithal ediyor. O da Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sevdasına hizmet etmek için, ona katkı sağlamak için."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 15.07.2016 21:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol