banner200
banner235
banner225
27 Mayıs 2016 Cuma 19:20
Çin'deki 'Köpek Yeme Festivali'ne son verilmesi için imza kampanyası başlatıldı
banner188
banner213
banner230

21 Haziran'da  yaz gündönümünü kutlamak için her yıl Çin'de 'Köpek Yeme Festivali' düzenleniyor. Binlerce köpeğin öldürüldüğü festivale son verilmesi amacıyla Change.org'da Change.org'da başlatılan imza kampanyası büyük destek alarak 2.124.935 destekçiye ulaştı. Amaç ise 3.000.000 destekçiye ulaşmak.

İmza kampanyasında festivalin sonlandırılmasıyla birlikte sıralanan talepler şunlar:

"Öldürülen birçok köpek, evlerinden çalınan evcil hayvanlar ya da köylerde yaşayan ailelerin baktığı köpekler. Köpek Yeme Festivali’nin devam etmesine izin vermek, bu hırsızlık şebekesine destek vermek anlamına geliyor.

'Yulin Köpek Yeme Festivali', aynı zamanda oldukça büyük bir gıda güvenliği ve sağlık sorunu. Pazarlarda satılan köpekler hastalıklı, zehirlenmiş, ölmek üzere olan hayvanlar. Yaşadıkları yerlerden çalındıktan sonra aç, susuz, çok kötü koşullarda uzun mesafe taşınan bu hayvanlar birçok bulaşıcı hastalık taşıyor.

Bu masum köpeklerin yaşaması, halk sağlığı, gıda güvenliği ve Çin’in tüm dünyadaki imajı için yetkilileri harekete geçmeye çağırıyoruz. Yulin Köpek Yeme Festivali sonlandırmalı.

Bu kampanyayı imzalayarak, bu iğrenç festival ve ticari faaliyetin sonlandırılması gerektiğini düşünen milyonlarca insanın bir araya geldiği küresel bir harekete katılıyorsun. Önümüzdeki haftalar boyunca hem internette hem de sahada gerçekleşecek eylemlere katılma imkanı bulacak, patili dostlarımız için büyük bir iyilik yapmış olacaksın."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.05.2016 19:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerçevre
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol