banner200
banner222
02 Şubat 2016 Salı 14:00
Çiçekçi Mehmet’i ezerek öldüren zanlının alkol raporları sahte çıktı
banner188
banner213
banner230İstanbul Kadıköy Bağdat Caddesi’nde Mehmet Emin Kaya’ya 11 Temmuz 2015 tarihinde otomobiliyle çarparak ölümüne neden olan ve 87 gün sonra teslim olan sürücü Murathan Öztürk’ün kaza anında ‘alkolsüz’ olduğu yönündeki iki rapor da sahte çıktı. Habertürk'te Sedef Şenkal Demir'in haberine göre raporların verildiği özel hastanede görevli biyokimya uzmanı Okşan Güner, (59) imzasının taklit edildiğini belirterek, “Raporun verildiği tarihte yıllık izindeydim. Hastanede değildim. Birileri benim kaşemi kullanmış ve imzamı taklit ederek sahte rapor düzenlemişler” dedi. Dava dosyasına gelen Adli Tıp Kurumu raporunda ise kazada sürücü Öztürk’ün asli kusurlu, çiçekçi Mehmet’in ise kusursuz olduğu belirtildi.

‘Hastanede bu tetkikler yapılamaz’

Güner, “Alkol ve uyuşturucu testi yapıldığına dair iki ayrı rapor düzenlenmiş. Bizim hastanenin laboratuvarı bu testleri yapmaya uygun değil. Bu raporlar hastanenin herhangi bir bilgisayarında sahte olarak düzenlenmiş. Altına ben düzenlemişim gibi imza atmışlar. Olayı öğrenince yanımda çalışan Özlem Erkan’a olayı sordum. ‘Beni sıkıştırdılar. Ben de bu şekilde rapor düzenlemek zorunda kaldım’ dedi” şeklinde konuştu. Öte yandan sahte olduğu ortaya çıkan iki raporun düzenlendiği özel hastaneden yapılan açıklamada “Hastanemiz tarafından soruşturma yapılarak ilgili kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur” denildi.

Adli tıp tam kusur verdi

Dosyayı inceleyen Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi’nce hazırlanan raporda da kazada sürücü Murathan Öztürk’ü kavşağa yaklaşmadan önce süratini azaltmadığı, kontrolsüz şekilde şerit değiştirmek isterken direksiyon hâkimiyetini kaybettiği anlatıldı. Sürücü Murathan Öztürk’ün dikkatsiz ve özensiz davranması nedeniyle asli kusurlu olduğu bildirilen raporda ölen Mehmet Emin Kaya’nın kaldırım üzerinde bulunduğu için kusursuz olduğu ifade edildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol