banner200
banner222
17 Ağustos 2016 Çarşamba 21:00
CHP'li Tezcan: Yeni anayasada bu defa bir uzlaşma çıkar diye düşünüyorum
banner188
banner213
banner230


Anayasa Komisyonu üyesi CHP'li Bülent Tezcan, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin, "Bu hafta sanıyorum, işin esaslı biçimi bitmiş olur. Bu defa bir uzlaşma çıkar diye düşünüyorum. Şu ana kadar hızlı gidiyoruz. İyi gidiyor. Bu sevindirici. Yapabileceğimiz azami çalışmayı yaparız" dedi.
Anayasa Komisyonu üyesi CHP'li Bülent Tezcan, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin açıklama yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çalışmaların olumlu yönde ilerlediğini ifade eden Tezcan, "Bu hafta sanıyorum, işin esaslı biçimi bitmiş olur. Metin yazma, işin en son noktası, bu konuda zorlanacağımızı pek zannetmiyorum. Çalışma yönetimimiz verimli. Anlaşıp, anlaşamayacağımız noktaları arıyoruz. Hangileri olduğunu sormayın, söylemeyeceğiz. Bir şekilde en uygun yargı bağımsızlığını sağlayacak sistemi geliştireceğiz. Hepsi masada, ama bir şey çıkacak burada. Bu defa bir uzlaşma çıkar diye düşünüyorum. Şu ana kadar hızlı gidiyoruz. İyi gidiyor. Bu sevindirici. Yapabileceğimiz azami çalışmayı yaparız" diye konuştu.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 17.08.2016 21:00
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol