banner200
banner235
banner225
07 Ekim 2016 Cuma 17:00
CHP'li Özcan: Üniversitelerimizde hiçbir cemaatin örgütlenmesine izin verilmemeli
banner188
banner213
banner230Hayırsever işadamı merhum İzzet Baysal'ın kurduğu AİBÜ bünyesinde, Beypiliç A.Ş. tarafından yaptırılan Mehmet Tanrıkulu Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun açılışı törenle yapıldı. Törene Vali Aydın Baruş, CHP Milletvekili Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Beypiliç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karaoğuz ve üniversite personeli katıldı.

8 derslik, 2 anfiden oluşan 3 katlı binanın açılışında konuşan Milletvekili Özcan, cemaat uyarısı yaptı. FETÖ'nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çeken Özcan, şöyle dedi:

"Ülkenin geleceğine darbe vurmak isteyen, başlangıçta basit bir cemaat yapılanması olarak ortaya çıkan, Türkiye'nin üniversitelerinde filizlenen, herkesin başlangıçta masum gibi gördüğü bir cemaatin ülkeyi getirdiği noktayı hep birlikte gördük. Bu bize ders olmalı. Bu anlamda şu konuda milletvekiliniz olarak uyarı görevimi yapmak istiyorum. 15 Temmuz bize gerçekten ders olmalı ki bundan sonra üniversitelerimizde hiçbir cemaatin, hiçbir tarikatın örgütlenmesine üniversite yönetimleri izin vermemeli. Bugün bu terör örgütü FETÖ başımıza bela oldu, yarın bir başka cemaat veya tarikat adıyla sonradan terör örgütüne dönüşebilecek bir yapının ülkenin başına bela olmasına, öğrencilerimizi zehirlemesine lütfen izin vermeyin."

Vali Aydın Baruş da merhum İzzet Baysal'ın başlattığı hayır geleneğinin layıkıyla yaşatıldığını görmekten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu binasının üniversiteye bedelsiz devir protokolü, Vali Baruş, Milletvekili Özcan ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın şahitliğinde Rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun ve Beypiliç A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Karaoğuz arasında imzalandı. Ardından da kurdele kesilerek binanın açılışı yapıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.10.2016 17:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol