banner200
banner235
banner225
19 Şubat 2016 Cuma 12:20
CHP'li Köksal: Nerede bu ülkenin istihbaratı?
banner188
banner213
banner230

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Milli İstihbarat Teşkilatı'na yapılan onca yatırım, teknik yenilemeler, sözüm ona temizlemeler ve nice reklamların sonucu nedir? Teröristler, Cumhuriyetimizin başkentinde, bakanlıkların, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, askeri erkânın yer aldığı noktada cirit atabiliyorlar. Nerede bu 'milli' istihbarat ve ne işe yarıyor?” diye konuştu.

'İLGİLİ KURUMLARIN ZFI VAR'

Köksal, resmî açıklamalarda Ankara'daki saldırının YPG isimli terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğinin belirtildiğini hatırlattı. Köksal, "Adı geçen terör örgütü 'biz yapmadık' diyor. Bu saldırıyı üstlenmiyor. Saldırıyı yapan kişinin Suriye asıllı olduğu iddia ediliyor. Saldırıyı önlemeye gücü yetmeyen ilgili kurumların, saldırının failini bulmada da nasıl bir zaaf içinde olduklarını görüyoruz." dedi.

'AKAN KANLARIN VEBALİ VAR'

Ankara'daki acı dinmeden Diyarbakır'dan saldırı haberi geldiğini aktaran Köksal, şunları kaydetti: “Biz Meclis'te terörün nasıl ve neden yaygınlaştığını, asıl sorumluların kim olduğunu söylediğimizde, bazı milletvekilleri rahatsız oluyorlar. Hiç kusura bakmasınlar, tablo ortada. Her gün canımız yanıyor, hâlâ 'başkanlık olursa terör biter' deyip vatandaşı tehdit edebiliyorlar. Akan kanların vebalinin nerede aranacağını hepimiz çok iyi biliyoruz.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 19.02.2016 12:20
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol