banner200
banner235
banner225
02 Mart 2016 Çarşamba 19:00
CHP'li kadınlardan Emine Erdoğan hakkında suç duyurusu
banner188
banner213
banner230

CHP Çanakkale Kadın Kolları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan hakkında suç duyurusunda bulundu. Bugün saat 14.00'de üyeleriyle adliye önünde açıklama yapan CHP Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Bingöl, şunları söyledi:


"Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan konuşmasında 'Türkiye'nin 90 yıllık enkazını kaldırdık' ifadelerini kullanmıştır. Bu sözlerin, Cumhuriyetimiz sayesinde, birçok Avrupa ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkını elde etmiş bir kadın tarafından söylenmesi üzüntü vericidir. Sayın Emine Erdoğan ya enkaz sözcüğünün anlamını bilmemekte ya da Cumhuriyetimizin kurucu iradesine karşı bitmek bilmeyen kin ve inkarcılıkla böyle konuşmaktadır.
Bizim enkaz sözcüğünden anladığımız ise 14 yılda AKP iktidarının yarattığı patlayan bombalar, parçalanan insanlar. Komşularla sıfır sorun iddiasından, sorunsuz komşumuzun kalmaması. İş güvenliğinin olmayışından yaşanan işçi ölümleri. Artan işsizlik. Her geçen gün artan kadın cinayetleri. Yap boz tahtasına dönmüş eğitim sistemi. Talan edilen doğamız ve susturulmuş basın ile hukuk tanımaz düzendir.

Sayın Emine Erdoğan daha önce de Türkiye'yi dönüştürme emellerinden bahisle rol modellerinin Mekke ve Bağdat olduğunu söylemişti. Demokratik bir Cumhuriyet inşasını sürdürmek yerine, hukuk ve yasa tanımayan 'sultanlık' rejimi inşasına yöneliyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi var olduğu sürece, bu emellerine erişemeyecekler. Biz Cumhuriyet Halk Partili kadınlar, Sayın Emine Erdoğan'ın Cumhuriyetimizi alenen aşağılayıcı konuşması hakkında, suç duyurusunda bulunuyoruz."
Basın açıklamasının ardından CHP'li kadınlar, Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusu dilekçelerini teslim etti

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 02.03.2016 19:00
Anahtar Kelimeler:
HaberHaberlerSiyaset
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol