banner200
banner222
08 Nisan 2016 Cuma 14:20
CHP'li kadınlardan AKP'li kadınlara: Kuru gürültü ile ayıbınızı örtemezsiniz
banner188
banner213
banner230

 

CHP Kayseri İl Başkanlığı'nda basın toplantısı yapan CHP’li kadınlar, Kılıçdaroğlu’na destek verdi. "Boşa gürültü çıkarmayın bu ayıbı kapatamazsınız" ve "Bir delille bin alimi ikna ettim, bin delille bir cahili ikna edemedim sözünün yer aldığı kağıtları taşıyan CHP’li kadınlar adına basın açıklamasını İl Kadın Kolları Başkanı Şehriban Peker yaptı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, istismara uğrayan çocuklara sahip çıkmasına, sorumluların sessizliğine tepki göstermesine karşı gelinmesine anlam veremediklerini ifade eden Peker, şöyle dedi:

"AKP’li Kadınlar, dün CHP genel merkezimizin önüne gelerek, Aileden ve Kadından sorumlu Bakanları için, ‘Sema Ramazanoğlu yalnız değildi’ çığlıkları attı, epeyce gürültü çıkardı. Neymiş dertleri; Genel Başkanımız, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Çocuklara sahip çıkın, vakıflara değil, Valisi konuşmuyor, Millî Eğitim Bakanı Konuşmuyor, Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor’ demiş. 45 çocuğa tacizin konuşulduğu, sorumluların ve yetkililerinin sessiz kaldığı üstelik Aile ve kadından sorumlu bakanın, ‘bir defa böyle bir şey olması kurumumuzun saygınlığını zedelemez’ söylemi karşısında, insanların, onlarca çocuğun ve ailenin canını yakan bir konuda, Genel başkanımız, duyarlılık göstermiş, ‘Ey yetkililer çocuklarımıza sahip çıkalım’ demiş. Hakaret bunun neresinde, kadına karşı olumsuz söylem bunun neresinde?"

Peker, AKP'lilerin bir bakanın "Rıza Zerrab için, ‘Sana kimse bir şey yapamaz ben senin önüne yatarım’ dediğinde, bunu cinsiyetçi bir söylem olarak algılamadıkları gibi alkış bile tuttuklarını ileri sürerek şöyle devam etti:

"İşinize gelmeyince mi cinsiyetçi söylem. Asıl, 45 çocuğumuza tacizde ayaklanacaktınız, o zaman feryat edecektiniz. Ensar Vakfına, Taciz olayına sahip çıkan, Bakanınız için ayaklanacaktınız, böylesi bir suça sessiz kaldınız, bu gün bu davranışınızla bu suça bir kez daha ortak oldunuz. Çocuklarımız baş tacımızdır, onların taciz ile tecavüz ile anılması, adlarının yan yana gelmesi biz kadınlar, biz anneler, insan olan herkes için katlanılmazdır. Bu siyaset üstü bir konudur, Bütün kadınların bütün annelerin, ortak amasız, fakatsız birleşmesi, tek ses, tek yürek olması gereken bir durumdur. CHP’li kadınlar olarak buradan sesleniyoruz; Çocuklarımıza karşı yapılan her türlü istismara karşı, biz set olacağız. Bu yaptığınız, insanlığa da, kadınlığa da, hele hele anneliğe de sığmadı. Biz Çocuklarımızın da Genel Başkanımızın da sonuna kadar arkasındayız, kuru gürültüyle suçunuzu, ayıbınızı örtemezsiniz, bastıramazsınız.”

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 08.04.2016 14:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol