banner200
banner222
24 Mart 2016 Perşembe 13:40
CHP'den hükümete suç duyurusu
banner188
banner213
banner230


Bayraklı Adliye Sarayı C-kapısı önünde CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, yönetim kurulu üyeleri ile kendilerini desteklemeye gelen partililerle, suç duyurusunda bulunulmadan önce yağmur altında basın açıklamasını okudu.

Yoğunlaşan terör eylemlerine dikkat çeken Yüksel, "Çözüm Süreci adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir. Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine, örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Ardoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdikleriin bizzat ikrar etmiştir" dedi.

Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütünün yeniden silahlı ve bombalı eylemlere başladığını söyleyen Yüksel, "Terörün bu denli yoğunlaşması, terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep tayyip Erdoğan, dönemin AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri 'terör örgütüne yardım ve yataklık ' suçunu oluşturmaktadır" dedi.

Basın açıklamasının ardından Alatttin Yüksel ve 31 yönetim kurulu üyesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müşteşarı Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri ile Eski Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay hakkında “Terör örgütüne yardım etmek" suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderilmek üzere İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ömer Ömeroğlu'na dilekçeleri verdi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.03.2016 13:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol