banner200
banner222
20 Ağustos 2016 Cumartesi 06:00
CHP'den Elezığ raporu: Ne istihbarat ne de önlem var
banner188
banner213
banner230

Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın başkanlığında bölgede temaslarda bulunan CHP heyetinin Elazığ Raporu’nda dikkat çeken başlıklar şöyle:

Gözlerini kaybettiler: Binanın 3. ve 4. katlarında bulunan Bilgi İşlem Dairesi’nde gözlerini kaybeden vatandaşlarımızın olduğu ve bu katlardaki insanların ciddi şekilde yaralandıkları ifade edilmiştir.

İstihbarat yok, önlem alınamadı: Yetkililer, darbe girişimi sonrası doğduğu düşünülen güvenlik boşluğunun yarattığı “fırsatın” değerlendirilmeye çalışıldığı, önceden istihbarat alınamadığı, bu nedenle önlem de alınamadığı, eylemi gerçekleştiren kişinin kimliğinin belirlenemediğini ifade etmişlerdir.

Amaç kargaşa: 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından oluşan boşluğu değerlendirmek isteyen terör örgütü PKK’nin bu büyüklükte bir saldırıyı, bugüne kadar il merkezinde hiç terör eylemi gerçekleşmemiş Elazığ’da düzenlemesi yeni bir kargaşa yaratmaya yöneliktir. Bomba yüklü bir aracın Elazığ merkezine girerek Emniyet Müdürlüğü önünde patlatılması, büyük bir istihbarat zafiyeti olduğu gerçeğini de ortaya koymuştur. Bu zafiyetin mutlaka araştırılması ve terörle etkin mücadele için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 20.08.2016 06:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol