banner237
banner241
23 Mart 2016 Çarşamba 15:00
CHP'den Cumhurbaşkanı ve Başbakan hakkında suç duyurusu

CHP İl Başkanı Kazım Karsu ve diğer partililer, 6 sayfalık suç duyurusu dilekçesini Cumhuriyet Savcılığı'na teslim etti. Suç duyurusu dilekçesinde Oslo mutabatı ve buna ilişkin ses kaydı, terör örgütü liderlerinin görüşmelere ilişkin açıklamaları, üst düzey devlet yetkililerinin açıklamaları ve operasyon taleplerinin valiler tarafından reddedilmesine yer verildi. İlgililerin, çözüm sürecinde PKK terör örgütüne ilişkin basına yansıyan beyanları, Oslo görüşme sürecine ilişkin protokol ve çözüm tutanakları, İmralı tutanakları ve devlet arşivlerinin delil olarak gösterildiği suç duyurusu hakkında adliye önünde basın açıklaması yapıldı.

CHP İl Başkan Yardımcısı Ozan Çelikağ, terör örgütünün şehir yapılanmasının kuvvetlendirilmesi ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve muhimmat depolamasına dönemin AK Parti hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğunu ileri sürerek, şöyle dedi:

"Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir. Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü üyeleri yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır. Recep Tayyip Erdoğan dönemin AKP'li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri 'terör örgütüne yardım ve yataklık' suçunu oluşturmaktadır."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
Son Güncelleme: 23.03.2016 15:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol