banner200
banner222
07 Nisan 2016 Perşembe 02:20
CHP: Saldırıların arkasında MİT var
banner188
banner213
banner230

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün grup toplantısında, Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’a yönelik saldırıyla ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. AKP hakkında terör örgütüne yardım yataklıkla ilgili parti olarak suç duyurularında bulunmalarının ardından saldırıların geldiğine işaret edip, “Saray destekli bazı duyarlı çevrelerin hangi oyunların içinde olduğunu biliyorum” dedi.

Grup toplantısı sonrasında konuştuğumuz Kılıçdaroğlu’ndan, bu ifadelerini biraz daha açmasını istedik. Ancak “Umarım artmaz ama şimdilik fazla bir şey söylemek istemiyorum” diyerek konuyu kapattı. CHP Lideri, bir kez daha Davutoğlu’nun, partililerine yönelik saldırıları kınamamasını eleştirip, Saray’ı kastederek, “Çünkü korkuyor” demekle yetindi.

Ancak CHP’de yaygın görüş bu işin arkasında “Saray’a hizmet edip, durumdan vazife çıkaranlar” olduğu. CHP’den üst düzey bir yetkili, AKP’nin suç duyuruları nedeniyle kendilerine dava açamadığını, açtığı taktirde belgelerin “teröre yardım yataklık” iddiasını net bir şekilde ortaya koyacağına dikkat çekiyor. Bütün bu saldırıların arkasında CHP’yle ilgili “terör örgütlerine destek veriyor” algısını yerleştirme amacının yattığını belirten CHP’li yetkili, şu önemli iddiada bulundu:

“AKP’yi terör örgütüne yardım yataklıktan suç duyurusunda bulunmamız rahatsız etti. Çünkü belgeler, bulgular var elimizde. Çünkü gerçek. En büyük beklentimiz, dava açmaları bize. Ama açsalar resmi olarak bütün belgeleri mahkemelerin önüne yığma şansımız var. Dava açamadıkları için bunun üstünü bir şekilde karartmanın yolu olarak da ‘CHP terör örgütlerine destek veriyorlar, milletvekilleri, il başkanları destekliyorlar’ algısı yaratmaya çalışıyorlar. Ve Yenimahalle’de Saray’a hizmet eden bir ekiple koordineli götürülüyor. İçlerinde tahrik yapacak MİT elemanlarını buluyorlar. Bunları bizim il başkanlarımıza, milletvekillerimize saldırtıyorlar.”

 

Tozan da suçlamıştı

CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan, 26 Mart’ta, kendilerine “Osmanlı torunları” diye adlandıran bir grup tarafından darp edildi. Tozan saldırının siyasi ve organize olduğunu söylemişti. CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm de geçen hafta sonu gittiği bir şehit cenazesinde, K.A. adlı bir kişinin yumruklu saldırısına uğradı.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 02:20
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol