banner200
banner222
28 Haziran 2016 Salı 11:20
Cevahir’de ‘kaçak’ tartışması
banner188
banner213
banner230

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) CHP’li Meclis üyeleri Hüseyin Sağ ve Deniz Erzincan konuya ilişkin Cevahir AVM yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ulaştığımız Şişli Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri de AVM’nin teras katında eklentiler olduğunu fakat düzeltildiğini belirterek AVM’nin dosyasının ilçe belediyesi encümenine gönderildiğini belirtti. Encümenin Cevahir AVM yetkililerine yüklü bir ceza vermesi bekleniyor.

Meclis üyeleri başvurularında AVM’de 32 bin metrekare kaçak mağaza yapıldığını belirterek Şişli Belediyesi tarafından işlem başlatıldığını ve encümenin cezai işlem kararlarını aldığını belirtti. AVM yetkililerinin belediyeye kaçakların çözümü olarak tadilat projesinin sunulduğu belirtilen başvuruda kaçakların 12 yıl önce yapıldığına değinildi. Meclis üyeleri yetkililer hakkında imar kirliliğine neden olma suçundan kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını istedi. Ayrıca 12 İBB’nin CHP’li Meclis üyesi de Cevahir AVM hakkında önerge vererek tüm sürecin belgelerini istedi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 28.06.2016 11:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol