banner200
banner222
27 Şubat 2016 Cumartesi 14:40
Cerattepe için izin çıktı
banner188
banner213
banner230


Jandarmanın isim kontrollerini yaparak çıkışına izin verdiği ekip Cerattepe'de maden şirketinin faaliyetlerini ve daha önce nöbet tutulan kulübelerin halini görmek için izin istemişti. Çankaya Köşkü'nde yapılan Cerrattepe toplantısından sonra 10 kişilik bir heyet Cerratepe’ye özel izinle çıktı. Yeşil Artvin Derneği önceki gün Artvin Valiliği'ne başvurarak maden sahasını yerinde gözlemlemek için izin istemişti.

Yeşil Artvin Derneği ve Türkiye Barolar Birliği Çevre Komisyonu üyelerinden oluşan heyet sabah saatlerinde Artvin’den Cerrattepe’ye hareket etti. Artvinliler 245 gün nöbet tuttuğu yerde jandarma barikatıyla karşılaştı. Burada jandarma elindeki listeyle karşılaştırarak heyettekilerin tek tek kimlik kontrolünü yaptı. Bu arada basın mensuplarının geçişine izin verilmedi.

Yeşil Artvin Derneği Avukatı Bedrettin Kalın geçiş sırasında, her gün çıktıkları dağa artık özel izinle girebileceklerini vurgulayıp, yapılan uygulamanın hukuksuzluğuna dikkat çekti.

Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan da halkı koruması gereken güvenlik güçlerinin Cengiz Holding’i koruduğunu söyledi.

Cerrattepe’ye geçişine izin verilenler söyle: "Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, yönetim kurulu üyeleri Av. Bedrettin Kalın, Bahattin Altuntaş, Mahmut Özalp, Eralp Atabek, HasanYüksel, TBB Çevre Komisyonu Başkanı Av. Ali Arabacı, üyeler Av. Yakup Okumuşoğlu, Av. Erol Çiçek, Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz Kurtoğlu."

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.02.2016 14:40
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol