banner200
banner235
banner225
18 Şubat 2016 Perşembe 14:00
Cerattepe hala gergin... Ağaç katliamı başladı
banner188
banner213
banner230

Maden şirketinin akşam saatlerinde iş makinaları ve konteynırları jandarma eşliğinde şantiye sahasına ulaştırmasının ardından, bugün sabah saatlerinde bölgede ağaç kesimine başladığı öğrenildi. Ellerinde testerelerle ormanlık alana giren şirket çalışanlarının çok sayıda ağacı kestiği bildirildi. Ayrıca maden sahasının etrafının tel örgülerle çevrilmesine de başlandığı vurgulandı.

Bunun üzerine Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, orman bölge müdürlüğüne dilekçeyle başvurarak, yasadışı kesimin gerekçesini sordu. Madene karşı açtıkları davanın sonuçlanmadığını ve sahanın şirkete polis-jandarma zoruyla teslim edildiğini söyledi.

Gelişmeler üzerine Ceratttepe'deki maden sahasına gitmek isteyen yurttaşlar ve gazetecilerin önü, Atmaca semti girişinde kesildi. Araç geçişini engelleyen polisle yurttaşlar arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı. Bölgedeki işletmelerine iki gündür giremediklerini vurgulayan yurttaşlar, işadamı Mehmet Cengiz'in çıkarları için kendilerinin kurban edildiğini söylediler.

Cerattepe'de gergin bekleyiş sürerken, Artvin Devlet Hastanesi'nde de sağlık çalışanları “Artvinliye Dokunma” içerikli basın açıklaması yaptı. Dünkü saldırılarda çok sayıda yurttaşın yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını bildiren sağlıkçılar, polis ve jandarma şiddetini eleşirdi.

Kentte akşam saatlerinde de geniş katılımlı basın açıklaması ve yürüyüş planlanıyor.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.02.2016 14:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol