banner200
banner222
24 Şubat 2016 Çarşamba 15:40
Cerattepe'de direniş kazandı... Maden inşaatı durduruldu
banner188
banner213
banner230

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yeşil Artvin Derneği yöneticileri ile Cerattepe'de yapılması planlanan Cengiz Holding'e ait maden ocağı için Çankaya Köşkü'nde bir araya geldi

Başbakan Davutoğlu, Artvin'in Cerattepe bölgesinde yürütülmesi planlanan madencilik faaliyeti ve protesto eylemlerini görüşmek üzere Artvin'den gelen heyeti kabul etti. Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde, ilgili bakanlar, Artvin Valisi, Belediye Başkanı, il milletvekilleri, Yeşil Artvin Derneği yöneticileri ve diğer ilgililerle bir araya gelip, görüş alışverişinde bulundu.

Artvin Belediyesi'nin Facebook hesabından 'Başbakanımızdan sevindirici haber' başlığıyla yapılan açıklamada orijinal haliyle şöyle denildi:

"Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’ndan Artvin halkına sevindirici haber. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Maden Şirketinin ArtvinCerattepe 'deki çalışmalarını Hukuki Süreç bitene kadar durdu.

Artvin Heyetiyle yaklaşık 2 saat süren toplantıda Artvin’le İlgili bilgiler Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğluna aktarıldı ve şua nda Çankaya Köşkünde Sayın Bakanlarla toplantı devam ediyor."

VEYSEL EROĞLU, 'GERİ ADIM ATMAYIZ' DEMİŞTİ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Cerattepe'deki maden çalışmaları ve Artvin halkının eylemleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Maden tamamen korumacı mantıkla inşa ediliyor. Ruhsat ve ÇED raporları alınmış mı diye bakıyoruz önce. Madenin çevreye zarar vereceği iddiası yalan. Geri adım atmayacağız" demişti.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 24.02.2016 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol