banner200
banner222
18 Mart 2016 Cuma 17:01
Çene cerrahisinde ilk defa kadavra kullanılacak
banner188
banner213
banner230

Uygulama, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı tarafından Adana'da düzenlenen 'Çukurova Ortognatik Cerrahi Sempozyumu ve Kadavra Kursu'nda gerçekleşecek. Sempozyum Bilimsel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kürkçü ve Bilimsel Sekreteri Doç. Dr. Emre Benlidayı, etkinliğe Türkiye ve yurt dışından birçok bilim insanının katılacağını açıkladı.

17 Mart’ta Sheraton Oteli’ndeki açılış yemeği ile başlayacak kurs, 18-19 Mart tarihinde Mithat Özsan Amfisi’nde Prof. Dr. Alexander Gaggl, Dr. Christian Brandtner, Prof. Dr. Sina Uçkan, Prof. Dr. Nedim Özer, Doç. Dr. Mustafa Sancar Ataç, Prof. Dr. Hakan Tüz, Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Öğr. Gör. Dr. Nilgün Alpay yapacağı sunumlarla devam edecek.

20 Mart'ta ise Türk ve yabancı eğitmen akademisyenler Prof. Dr. Alexander Gaggl, Dr. Christian Brandtner, Prof. Dr. Mehmet Kürkcü, Prof. Dr. Özgür Pektaş, Doç. Dr. Emre Benlidayı ve Doç. Dr. Ufuk Tatlı iki bölüm halinde kadavra üzerinde eğitim verecek.

Çene ve yüz bozukluğu (Ortognatik) cerrahisinde hizmet veren ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Türkiye’de bu alanda kadavra üzerinde ilk kez eğitim veren klinik olma özelliğine sahip olacak.

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.03.2016 17:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol