banner200
banner235
banner225
05 Mayıs 2016 Perşembe 14:20
CANLI YAYIN... Davutoğlu beklenen açıklamayı yapıyor
banner188
banner213
banner230

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün AKP MYK'yi topladı. AKP MYK'den olağanüstü kongre kararı çıktı. AKP'nin olağanüstü kongresi 22 Mayıs 2016 günü gerçekleştirilecek.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MYK'nin ardından bir basın toplantısı yapıyor. Davutoğlu'nun sözleri şöyle:

- Bir akademisyen, bir danışman, büyükelçi, dışişleri bakanı ve başbakan olarak milletimizin hizmetinde olmak benim için gurur olmuştur.

- Liderimiz sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan kutsal bir görevi devraldım.

- Geldiğimiz noktada kanaatlerimizi paylaşmak gerektiği inancındayım. Yaklaşık 20 aylık süreç üç döneme ayrılabilir.

- İlk dönem 28 Ağustos ile 7 Haziran 2015 dönemidir. Bu dönemin en önemli meydan okuması, kurucu bir liderden sonra AK Parti'nin hazırlanmasıydı. Benim bu dönemde kendime görev edindiğim husus AK Partimisin birliği olmuştur. Gururla huzurunuzda ifade ediyorum; benim dönemimde AK Parti'de tek bir istifa yaşanmamıştır.

ERDOĞAN'DAN SARAY'DA SÜRPRİZ TOPLANTI

ÜÇ SİVİL MAKAM ARACI KİMİN?

Davutoğlu'nun Resmi Konut'ta olduğu sırada üç sivil plakalı makam aracının konuta giriş yaptığı görüldü. Araçların kimlere ait olduğu konusunda bilgi verilmedi.

İŞTE ST ST ANKARA'DA YAŞANANLAR

ST 13.22 - Davutoğlu şu sıralarda yapacağı açıklamanın metni üzerinde çalışıyor. Açıklama, AKP Genel Merkezi'nin 3. katında yapılacak. Salonda koltuklar doldu, son hazırlıklar yapılıyor.


Fotoğraf: Posta

ST 13.05 - AKP'de olağanüstü kongre tarihi belli oldu. AKP'nin 2. Olağanüstü Kongre'si 22 Mayıs 2016 Pazar günü toplanacak.

ST 12.50 -
Toplantı sona erdi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklama yapması bekleniyor.

ST 12.30 - Davutoğlu'nu Genel Merkez'e girişi sırasında, Yalçın Akdoğan, Hayati Yazıcı, Mehmet Ali Şahin ve genel başkan yardımcıları karşıladı.

ST 12.20 - Davutoğlu MYK toplantısının ardından açıklama yapacak. Davutoğlu'nun bu açıklama sonrasında soru almayacağı ifade ediliyor.

ST 12.15 - AKP MYK 1 saat 15 dakika gecikmeli olarak başladı.

ST 12.00 - Davutoğlu bir saat gecikmeli olarak AKP Genel Merkezi'ne giriş yaptı. Görüşme henüz başlamış değil.

ST 11.20 - Erdoğan'dan sürpriz görüşme... Cumhurbaşkanı Erdoğan programında yer almayan bir görüşme gerçekleştiriyor. Erdoğan, Saray'da AKP'li vekilleri topladı.

ST 11.05 -  Davutoğlu, Resmi Konut'ta olduğu sırada üç sivil makam aracı giriş yaptı. Gazetecilere bu araçların kime ait olduğu konusunda bilgi verilmedi.

ST 11.00 -  AKP MYK daha önce açıklandığı gibi saat 11.00'de başlayamadı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hâlâ Resmi Konut'ta olduğu bildirildi.

ST 10.50
- Gözler, AKP'de yapılacak MYK'ye çevrildi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 05.05.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol