banner200
banner235
banner225
18 Ekim 2016 Salı 11:00
CANLI... Devlet Bahçeli'den Musul açıklaması
banner188
banner213
banner230

Devlet Bahçeli'nin konuşmasından satırbaşları şöyle:

- Türk deyince yüzü asılan batılın bekçileri, ölüm kusmak, fitne yaymak için adeta yarış içine girmişlerdir. Şehitler kervanına katılan evlatlarımız oldukça Türkiye sapasağlam duracak, hıyanetin safları önünde sonunda dağılacaktır. Düşman kuşatmasını hep birlikte yaracağız, başka bir seçeneğimiz yoktur. Terörün panzehiri birlik ve dayanışma ruhunun canlı tutulmasıdır. Türk milletini bölme, Türk vatanını bölüşme hayalleri kuranların hevesleri kursaklarında kalacaktır.

"HALEP İMHA OLACAK"

- Ülkemiz beka düzeyinde tehditlerle karşı karşıyadır. Şam bulanık ve bulanımdadır. Halep kan ağlamaktadır. Masum canlar hedef alınmaktadır. Ateşkes sağlanmazsa Halep imha olacaktır. Halep vandalların yağmalarına bırakılmıştır.

İSİM VERMEDEN ABD'YE TEPKİ

- Halep emniyette değilse, Gaziantep, Hatay elbette tehdit altındadır. 911 kilometrelik sınırımız olan Suriye'nin iç savaş ortamı ülkemize az ya da çok tesir etmiştir. Dünyanın diğer ucundan Ortadoğu'ya kalkıp gelen ülkelerin Türkiye'nin çağrı ve taleplerine kulak tıkaması işgüzarlıktır. Tarihin ve coğrafyanın milletimize yüklediği sorumluluklar vardır. Son vatanımızda yaşıyor olmamızın bir jeopolitiği vardır ve asırlardır değişmemiştir.

MUSUL AÇIKLAMASI

- Irak Türkmenlerinin yurdu ve yuvası Musul, IŞİD tarafından istila edilmiştir. Musul canilerin kontrolündedir. Musul'un IŞİD'den temizliği için düğmeye basılmıştır. Türkiye'ye karşı ileri geri konuşan Irak Başbakanı İbadi, operasyonun ilk saatlerinde zafer vaktinin geldiğini duyurmuştur. İbadi, Musul'a sadece Irak ordusu ve polisin gireceğini ileri sürmüş, ülkemize hadsizce durum ve pozisyon hatırlatması yapmıştır.

- Musul'u bir avuç çapulcunun eline bırakıp kaçan İbadi komşuluk hukukuna hizmet etmiyor. Bunlar hem kel hem foduldur. Bize göre Musul'dan IŞİD'in sökülüp atılması sağlanmalıdır.

"ABD NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR?"

- Saklamaya gerek yok, Musul operasyonunun başını ABD çekmektedir. PKK'nın Musul operasyonunda ne işi vardır? ABD ne yapmaya çalışmaktadır? Irak Başbakanı kendi topraklarındaki yabancı postalları görmeyip, Türkiye'ye Musul'a gelme çağrısını nasıl, hangi hakla yapabilmektedir. İbadi'nin yolu yol değildir.

"MUSUL, TÜRK'ÜN ÖZ YURDUDUR"

- Türkmenler katliama maruz kalırken Irak ne yapıyor, ne ile meşgul oluyordu? Ülke olarak toprak bütünlüğümüzü ve soydaşlarımıza acı saldırıları tesadüflerin akıbetine bırakamayız. Kerkük, Musul, Tel Afer, Türk'ün öz yurdudur.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 18.10.2016 11:00
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol