banner200
banner222
29 Kasım 2016 Salı 14:20
CANLI | Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Yıldırım'a çağrı
banner188
banner213
banner230Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

Şehitler arasında kim ayrım yapıyorsa, o hükümet bölücü bir hükümettir.

Hiç bu konuda yazı yazıyorlar mı? Parayla yazı yazıyorsan sen adam değilsin.

Çıkıp gazilik sektör oldu dediler. O askerin terörle mücadele ederken neler çektiğini biliyorlar mı?

Kendi çocuklarını askere gönderiyorlar mı? O dağlarda askerlik yaptırıyorlar mı?

Şehit şehittir. 15 Temmuz şehidine 101 bin veriyorsun, diğer şehide de ver. O bizim şehidimiz, öbürü kimin şehidi. Sayın Binali Yıldırım, dağın tepesinde şehit olan kimin şehidi?

Bakın değerli arkadaşlarım. Bir kanun hükmünde kararname çıkardılar. 

Terörle mücadelede şehit olanlara tanınmayan hak, 15 Temmuz şehitlerine verildi. Bu kararı verirken elin titremedi mi?

Ben dedim ki, şehitler arasında ayrım yapmak ihanettir. Yine söylüyorum. Şehitler arasında ayrım yapmak ihanettir.

Benim bu söylediklerimin neresi yanlış, neresinde hata var. Ben söylüyorum. Bu ülkeye hayatını veren siyasi görüşü, dini inancı ne olursa olsun aynı hak verilmelidir. Her şehide eşit davranılsın diyoruz.

Başbakan Yıldırım'a açık çağrıda bulunuyorum: Gelin bir kanun teklifi verelim. Bu şehitler arasındaki ayrımı kaldıralım. 

Sadece şehitler arasında değil, gaziler arasında da ayrım yapıyorlar.

Başbakan Yıldırım'a çağrı yapıyorum. Gelin şehitler ve gaziler arasındaki ayrıma son verelim. Meclis'in onurunu kurtaralım.

Esnafın derdini yalnızca Cumhuriyet Halk Partisi dile getiriyor. Kapalıçarşı esnafı perişan vaziyette. Esnafın bir sürü sorunu var. Ben size bu sorunları satır başlarıyla anlatayım.

Esnafın pirim borcu sorunu var. Esnaf doktora gidiyor. Pirim borcu olduğu için tedavi olamıyor. Çocukları ve eşi dahi tedavi edilmiyor. Çocuğun günahı ne? Bunu kanun çıkararak yaptılar. Peki esnaf buna isyan ediyor mu? Etmiyor.

İş göremezlik raporu vermiyorlar esnafa.

Esnaf çoğu zaman kiralık dükkanda çalışır. Esnafa stopaj da ödetirler. Esnaf buna da sesini çıkarmıyor. 

İş yerini kapattın. Battın. Bir işçiye işsizlik sigortası verilir. Esnafa böyle bir şey ödenmiyor. Peki esnaf isyan ediyor mu? Etmiyor. Bu gerçeği biliyor mu? Biliyor.

Bizim milletvekillerimiz Meclis'e bu konu hakkında kunun teklifi verdi. Sayın Binali Yıldırım, esnafı düşünüyorsan, gelin bu kanunu birlikte çıkaralım.

Sicil affı... Borçları yeniden yapılandıracağız diyorsun. Sicil affını neden çıkar mıyorusun? Esnaf zincir mağazalarla nasıl rekabet edecek?

Esnaf kardeşlerime sesleniyorum. Sana kredi verecek kuruluşun başındaki kişinin aylık geliri 50 bin TL. Bağzı kaynaklara göre 75 bin TL. Ben Binali Yıldırım'a soruyorum. Bu Yozgat milletvekilinin kaç para olduğunu açıkla.

NURİYE GÜLMEN AÇIKLAMASI

Nuriye Gülmen diye bir akademisyen var. Pırıl pırıl bir kadın. KHK ile işinden oldu. Bu kadın eline bir kağıt alıyor. Polis her gün gözaltına alınıyor. Şimdi bu akademisyeni desteklemek için 4 öğretmen geliyor. Bir esnaf kardeşim geliyor. Bu öğretmenlerle tartışıyor. Şimdi ben bu esnaf kardeşime sesleniyorum. Eğer adaleti savunmazsak yarın bir gün senin de kapına gelirler.

14 yıldır bu ülkeyi kim yönetiyor. 14 yıldır ceplerini doldurdular ama esnafın cebini boşalttılar.

Ekonomi iyi yönetilebiliyor mu? Tehditle ekonomiyi yönetebileceklerini sanıyorlar. Faizler yüksek indirin dediler. Bankalar faiz indirdi. Dolar düştü mü?

Cumhurbaşkanı da Merkez Bankasına talimat veriyor. Faizleri derhal indirin. Ekonmiyi bilmeyenler ekonomiyi yönetemez.

Ekonomi Bakanı, OHAL istemiyormuş. Böyle dedi. Kardeşim, kararnamenin altında Fransız Ekonomi Bakanı'nın imzası mı var? Sen ekonomiden anlamıyorsun. İstifa et.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 29.11.2016 14:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol