banner200
banner222
27 Şubat 2016 Cumartesi 15:40
Can Dündar ve Erdem Gül'den Cumartesi Anneleri’ne destek
banner188
banner213
banner230

Silivri Cezaevi’nden tahliye edilen gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcimiz Erdem Gül, özgürlüklerinin ikinci gününde Cumartesi Anneleri’nin eylemine katıldı.

Kayıp yakınlarıyla sohbet eden Dündar ve Gül, Berkin Elvan’ın anne ve babasıyla da yakından ilgilendi. Dündar ve Gül'e yoğun ilgi gösteren vatandaşlar hatıra fotoğrafı da çektirdi.

 Daha sonra basın mensuplarına konuşan Can Dündar, “Bizim bu desteğe bir gönül borcumuz var. Onları ödemek için bir seri ziyaret yapacağız. İlk ziyarete buradan başladık. Cumartesi Anneleri zor günümüzde yanımızdalardı. Geçmiş olsun ziyaretine gelenler oldu, haber gönderenler, mektup yazanlar oldu. O mektuplar, o haberler, o ziyaretler bizi içeride dik tuttu. Onlara şükran borcumuz var. Onların çektiği çilenin yanında tabi bizimki hiç kalır. Onlar evlatlarının peşinde. Biz nihayet evlatlarımızla kucaklaşabildik. Onlara teşekkür ediyoruz. Son anne evladına, hiç olmazsa mezarına kavuşana kadar onların yanında olacağımıza söz veriyoruz” dedi.

ERDEM GÜL: CUMARTESİ ANNELERİ KONUSU TÜRKİYE’NİN DEMOKRASİ ARIZALARINDAN BİRİSİDİR

Erdem Gül de, “Cumartesi Anneleri aslında uluslararası anlamda da bilinen Türkiye’nin demokrasi konusunda daha çok yol kat etmesi gereken, Türkiye’nin demokrasi konusundaki arızalarından, eksikliklerinden birinin belki de dünyaca bilinen en ünlü örneği; kayıplar meselesi. Bizdeki demokrasinin, özgürlüklerin, insanların mutlu ve rahat yaşamalarının önündeki bütün engellerin kaldırılmadığı düzlemde yaşadığımız için bu tür sorunlarla yaşıyoruz. Hepimizin de görevidir. Bu sorunların daha azaltılması mümkünse sıfırlanması için çalışmak dolayısıyla isteğimiz budur. Onların acılarını yüreğimizde hissediyoruz” dedi

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 27.02.2016 15:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol