banner200
banner222
13 Haziran 2016 Pazartesi 16:20
Cağaloğlu Anadolu Lisesi velilerinden öğrencilere destek bildirisi
banner188
banner213
banner230

 

Liselerden yükselen protesto seslerine ve art arda yayınlanan bildirilere Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencileri de katılmış, okullarındaki gerici politikalara isyan eden öğrenciler "Sizleri bizimle bağırmaya, yanmaya çağırıyoruz" demişti.

Bu bildirinin ardından ortaya 'CAL öğrencileri velileri' imzasıyla yayınlanan bir bildiri çıkmış ve "Her gün şehit haberleriyle sarsılır, burnumuzun dibinde bombalar patlarken milli mücadele yıllarında hastane olmuş bir okulun öğrencilerinin Jugenfest dışındaki, yurtdışı organizasyonları dahil, bütün etkinliklerin başarıyla sonuçlandığı bütün öğrenciler tarafından bilinen bir gerçektir" ifadelerine yer verilmişti.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin velileri tarafından okul yönetiminin 'CAL öğrencileri velileri' adıyla yayınladıkları bildiriye verdikleri yanıt şöyle:

BASINA VE KAMUOYUNA

Çocuklarımız bağırdı,

Duyduk, ses veriyoruz !

Malum idarecinin üslubuyla sahte bir "CAL Veli Bildirisi" yayınlandı,

İsyan ettik ,cevap veriyoruz !

Bizim çocuklarımız,

Kendi zekalarıyla, kendi emekleriyle, ailelerinin desteğiyle kazandıkları Cağaloğlu Anadolu Lisesinin gerçek sahipleridir.

İtaat etmeyi değil, kul olmayı değil, birey olmayı seçmişlerdir.

Geleneklerine sahip çıkarak, bunları nesilden nesile aktararak, dayanışmalarıyla, kardeşlik bilinçleriyle yarattıkları öğrenci merkezli özgür dünyalarını savunmak istemişlerdir.

Okulun boyasına, cilasına özgürlüklerini bedel olarak değişmeyi reddetmişlerdir.

Disiplin adı altında, ideolojisini dayatan, baskı kuran, konfeti günü gibi, Jugendfest gibi etkinlikleri yasaklayarak, güç gösterisi yapan bir anlayışa teslim olmamışlardır.

Görüyoruz, biliyoruz, şahidiz.

Jugendfest 2015 te tutarsız gerekçelerle, 2016 da gerekçe dahi sunulmadan iptal edilmiştir. Bu iptali, hepimizin içini yakan terör olaylarının ve şehitlerimizin arkasına saklamaya çalışan açıklamayı esefle kınıyoruz.

Laik Türkiye’nin okullarında, irticai eylem girişimlerini kınıyoruz.

Okullarına, özgürlüklerine ama en önemlisi kardeşlik ve dayanışma geleneklerine sahip çıkan bu çocuklardan öğrenecek çok şeyimiz var.

Onlar,

Geleceğin ve aydınlığın sahipleridir, ışığın yolcularıdır.

Çocuklarımızın YOLUNDAYIZ, çocuklarımızın YANINDAYIZ !

Saygılarmızla.

BİAT ETMEYEN CAL VELİLERİ

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 13.06.2016 16:20
Anahtar Kelimeler:
EğitimHaberHaberler
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol