banner200
banner235
banner225
26 Ocak 2016 Salı 06:40
Bürokratlara ‘oyalama’ suçlaması
banner188
banner213
banner230

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Antalya’da bir otelle ilgili mahkeme kararını uygulamadığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ali Şahin ve Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürü Adnan Aslan ile Genel Müdür Yardımcısı Zehra Gamgam hakkında, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’dan soruşturma izni istedi.

Başkentin ünlü şirketlerinden Talip Kahraman A.Ş, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde, şirketin işletme hakkına sahip olduğu Antalya Belek’teki Altis Golf Otel’in Kültür Bakanlığı tarafından 2010’da hukuka aykırı olarak kapatıldığını öne sürdü. Kapatma kararını Antalya 2. İdare Mahkemesi’nin iptal ettiğini belirten şirket, buna karşılık Kültür Bakanlığı’nın 9 aydan beri kararı uygulamadığını öne sürdü.

Otelin tekrar faaliyete geçemediği için şirketin 50 milyon TL zarar ettiğini ifade eden avukat Kemal Gürpüzer, kararı yerine getirmemek için oyalayıcı işlemler yaptığını iddia ettiği Ali Şahin, Adnan Aslan ve Zehra Gamgam hakkında görevi kötüye kullanma suçundan soruşturma açılmasını istedi.

Bunun üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na üç bürokrat hakkında soruşturma izni istedi. Bakanlık soruşturma izni verirse Memur Suçları Soruşturma Bürosu Savcılığı, üç bürokratla ilgili soruşturma yürütüp dava açabilecek.


Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 26.01.2016 06:40
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol