banner200
banner235
banner225
11 Mart 2016 Cuma 19:20
Bulgaristan'da görülmemiş insanlık ayıbı: Bakın yaptığına ne diyor
banner188
banner213
banner230

Yambol kentinde oturan 29 yaşındaki Valev, Türkiye’nin Hamzabeyli Sınır Kapısı’nın karşısındaki Bulgaristan’ın Elhovo bölgesine gelen göçmenleri iki zırhlı, bir ATV aracı ve köpekleriyle yakalıyor.

Yakaladığı göçmenlerin videolarını paylaşan Valev, her gün sınır bölgelerinde devriye çıktığını da anlatıyor. Paylaştığı bir videoda üçü kadın 16 sığınmacıyı silah zoruyla yere yatırdığı görülen Valev, “Bunların hepsi Suriyeli kaçak, Bulgaristan’a, Rusya’ya, Fransa’ya giriyorlar. Bunları ne yapacağımı bilmiyorum” diyor.

Bulgaristan’da televizyon programlarına katılarak göçmenleri nasıl yakaladığını ballandırarak anlatan Valev, “Yaptığım işi ‘en basit haliyle bir sportif faaliyet olarak adlandırabiliriz, kimse de bir sporcuyu şiddetsever olarak tanımlayamaz” diye konuştu.

Göçmenlerden birinin evinin önündeki motosikleti ‘Allah’ diye bağırarak çalmak istediğini iddia eden Dinko Valev, “Göçmenler tarafından saldırıya uğradıktan sonra sınır devriyesi için insan toplamaya karar verdim. Onlar motosikletimi ‘Allah’diye bağırarak çalmak istediler. Bende ondan sonra Bulgar halkını koruyan bir kamu hizmeti yapmaya karar verdim” diye konuştu.

‘Süper kahramanım’

Katıldığı bir televizyon programında oldukça eleştirilen Valev’e, “Yaptığının suç olduğunu biliyor musun? Onlar ülkelerinden savaş olduğu için kaçıyor. Eğer yakalamak istiyorsan polis olmalıydın” denilirken, Valev de kendisini ‘Süper kahraman’ olarak gördüğünü söyledi.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr
banner229
Son Güncelleme: 11.03.2016 19:20
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol